18. rocznica akcji pieczenia pierników dla seniorów w gminie Chrząstowice

18. rocznica akcji pieczenia pierników dla seniorów w gminie Chrząstowice

Akcja pieczenia pierników dla starszych mieszkańców gminy Chrząstowice, zlokalizowanej niedaleko Opola, osiągnęła pełnoletność. Tradycyjnie, tuż przed świętami, lokalne gospodynie zasiadają razem przy jednym stole kuchennym, aby wspólnie zagniatać, formować, piec i ozdabiać aromatyczne pierniki.

Irena Gondro podkreśla znakomitą organizację tego przedsięwzięcia. – Pierwsze panie przynoszą już gotowe ciasto, aby proces przebiegał sprawnie i od początku możliwe było kształtowanie ciastek – mówi.

Beata Weiner ze względu na trudności w obróbce ciasta zaprasza do pomocy męża. – Ciasto jest mocno ubite i wymaga pewnej siły, dlatego mąż zajmuje się tą ciężką pracą. Ja natomiast zajmuję się bardziej delikatnymi czynnościami, takimi jak formowanie ciasteczek – wyjaśnia.

Barbara Wyrwas cieszy się z okazji do spotkania z koleżankami. – To miłe spotkanie pełne radości i rozmów. Im więcej osób zaangażuje się w pracę, tym więcej pierników uda nam się upiec – mówi z entuzjazmem.

Maria Orłowska z Urzędu Gminy Chrząstowice zapewnia, że ilość pierników na pewno zaspokoi potrzeby wszystkich seniorów. – Nie jest łatwo określić dokładnej liczby ciastek, ale na pewno wystarczy dla każdego starszego mieszkańca naszej gminy, bo to właśnie dla nich organizujemy tę akcję – dodaje.

Szczegółowe informacje na temat akcji zostaną przedstawione jeszcze dziś (12.12) w magazynie „Reporterskie Tu i Teraz” o godzinie 15:00.