23-latek przekroczył dozwoloną prędkość o 72 km/h. Ukarała go policja

23-latek przekroczył dozwoloną prędkość o 72 km/h. Ukarała go policja

W trakcie rutynowych działań kontrolnych, funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali młodego mężczyznę za kierownicą audi, który jechał zdecydowanie za szybko. 23-letni kierowca poruszał się po terenie zabudowanym z prędkością 122 km/h, pomimo że w tym miejscu obowiązuje ograniczenie do zaledwie 50 km/h. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie i zlekceważenie przepisów, został ukarany surowym mandatem w wysokości 2 500 złotych oraz otrzymał 15 punktów karnych. Na dodatek, stracił także prawo do prowadzenia pojazdów.

Akcja kontrolna miała miejsce 29 listopada i była przeprowadzana przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Opolu. W ramach działań, korzystano z radiowozów wyposażonych w wideo rejestratory służące do pomiaru prędkości. Celem kontroli było zapewnienie przestrzegania przepisów ruchu drogowego na terenie powiatu, ze szczególnym naciskiem na ograniczenia prędkości.

Podczas jednej z interwencji, blisko południa, w jednej z miejscowości pod Opolem, policjanci zauważyli kierującego audi, który znacznie przekroczył dozwoloną prędkość. Po zatrzymaniu mężczyzny do kontroli drogowej, okazało się, że przekroczył on dozwoloną prędkość o aż 72 km/h.

W konsekwencji swojego nieodpowiedzialnego zachowania, 23-latek został ukarany mandatem karnym wynoszącym 2 500 złotych. Do jego konta trafiło również 15 punktów karnych, a prawo jazdy zostało mu tymczasowo zabrane.

Przypomnijmy, że statystyki policyjne bezlitośnie wskazują na to, iż nadmierna prędkość jest główną przyczyną wypadków drogowych. Dlatego tak istotne jest dostosowanie prędkości do panujących warunków oraz przestrzeganie obowiązujących ograniczeń na danym odcinku drogi.