67 milionów złotych na rozbudowę Szpitala Wojskowego w Opolu do 2026 roku

67 milionów złotych na rozbudowę Szpitala Wojskowego w Opolu do 2026 roku

Planowana jest inwestycja o wartości 67 milionów złotych, która zostanie zrealizowana do końca roku 2026 w Szpitalu Wojskowym nr 116 w Opolu. Wiceminister obrony narodowej, Marcin Ociepa, poinformował w poniedziałek, że na ten cel zarezerwowano już 60 milionów złotych w budżecie Ministerstwa Obrony Narodowej.

Podczas konferencji prasowej, która odbyła się w poniedziałek w Szpitalu Wojskowym nr 116, wiceminister Ociepa wyjaśnił, że pierwsze zapowiedzi o planach rozbudowy tej placówki pojawiły się podczas kampanii prezydenckiej w roku 2020. Mimo iż jest to szpital wojskowy, udziela on również usług medycznych dla cywilów.

„Placówka ta służy nie tylko wojsku, ale także mieszkańcom całego regionu Opolskiego. Plan rozbudowy ogłosiłem już w 2020 roku, ale pandemia pokrzyżowała te plany. Teraz jednak możemy pokazać jak będzie wyglądać nowa struktura szpitala. Ten szpital jest jedynym tego typu na zachodnim brzegu Odry i blisko autostrady A4. Rozbudowujemy nasze szpitale wojskowe, takie jak ten w Opolu czy Krakowie, aby sprostać potrzebom rosnącej polskiej armii” – podkreślił Ociepa.

Projekt rozbudowy szpitala przewiduje budowę nowej infrastruktury, która będzie wyposażona w panele fotowoltaiczne i pompy ciepła. W ramach inwestycji powstanie także Szpitalny Oddział Ratunkowy i Oddział Intensywnej Terapii Medycznej. Planowane jest również poszerzenie profilu diagnostycznego o rezonans magnetyczny. Dodatkowo, na terenie szpitala będą mogły lądować śmigłowce. Szacowany koszt całej inwestycji wynosi około 67 milionów złotych.

Prace nad rozbudową szpitala mają potrwać cztery lata. Oczekuje się, że inwestycja zostanie zakończona pod koniec roku 2026.