Adam Budzik, pisarz z Opola, właśnie wydał swój debiut

Adam Budzik, pisarz z Opola, właśnie wydał swój debiut

Adam Budzik, pisarz z Opola, wydaje pierwszą powieść

Adam Budzik wydawał właśnie swoją debiutancką powieść, której akcja dzieje się w Opolu. Pojawiła się ona już w księgarniach, ale dostępna będzie także w formie audio. Już od 2 sierpnia w odcinkach będzie emitowało ją Radio Opole. Kim jest autor i co wiemy o jego pierwszej książce?

Adam Budzik przedstawia swój debiut

Tytuł pierwszej powieści Adama Budzika brzmi „Ostre cięcie”. Aby wzmocnić wymowę tego tytułu, na okładce umieszczono japońską katanę.  Jak przystało na kryminał jest mrocznie, strasznie i tajemniczo. Fabuła dotyczy morderstwa pewnej młodej kobiety, a śledztwo prowadzi początkujący policjant. Sprawą zajmuje się także dziennikarka, którą Budzik wybrał na jedną z głównych postaci swojej książki.

Z powieścią będzie można zapoznać się nie tylko w formie papierowej, ale także w ramach słuchowiska radiowego. Emitować je będzie Radio Opole, a pierwszy odcinek pojawi się na antenie 2 sierpnia o godzinie 20:00. Jeśli ktoś przegapi którąś część, to zawsze można to nadrobić, oglądając powtórkę o godzinie 10:45. Wszystkie audycje będą też dostępne na stronie internetowej radia. Jest to dobra okazja dla osób, które chcą zapoznać się z treścią książki, ale jeszcze nie są przekonani do jej kupna. Dzięki wysłuchaniu jednego odcinka każdy będzie mógł poznać styl pisarza i spróbować wczuć się w fabułę.

Kim jest autor powieści?

Pisarz na co dzień pracuje w jednej z sieci handlowych. Pisanie nie było więc do tej pory jego głównym źródłem dochodu, choć kto wie, może wkrótce się to zmieni. Wydał on właśnie swoją pierwszą książkę, do napisania której zainspirowało go między innymi życie w Opolu. To właśnie w tym mieście dzieje się akcja powieście. Prywatnie Adam Budzik interesuje się historią, muzyką rockową oraz kulturą Dalekiego Wschodu.

O czym jest powieść „Ostre cięcie”?

Zdarzeniem, wokół którego krąży fabuła powieści „Ostre cięcie” jest śmierć Aleksandry Nowak. Na samym początku książki dowiadujemy się, że przyczyną śmierci była cięta rana na szyi. Śledztwem zajmuje się komisarz Jan Tajler, który dopiero co dołączył do szeregów policji. Zagadkę próbuje rozwiązać nie tylko on, ale także dziennikarka, która non stop miesza się w śledztwo i sama stara się złożyć elementy układanki. Jakie są szczegóły tej zbrodni i kto za nią stoi? Tego dowiemy już się podczas lektury.