Alarm sanitarny w Grudzicach: woda z miejskiego wodociągu nie jest bezpieczna do spożycia

Alarm sanitarny w Grudzicach: woda z miejskiego wodociągu nie jest bezpieczna do spożycia

Zwrot akcji dla mieszkańców Grudzic w Opolu – woda przesyłana przez lokalny system wodociągowy nie jest zdrowa do spożycia. Według informacji przekazanych przez organy sanitarne, analiza wykazała obecność szkodliwych bakterii typu coli. Zakaz korzystania z miejskiej sieci wodociągowej obejmuje mieszkańców następujących ulic:

Morcinka 76a i 64,
Gombrowicza od numeru 1 do 142,
Adamka od numeru 1 do 26,
Szaniawskiego od numeru 1 do 8,
Przybyszewskiego od numeru 2a do 27,
Prosta 11 a i 13,
Parandowskiego od numeru 1 do 6,
Brezy od numeru 1 do 30,
Wańkowicza od numeru 1 do 13,
Gojawiczyńskiej od numeru 1 do 15.

Nie jest zalecane mycie jedzenia ani naczyń kuchennych za pomocą tej wody. Nie wolno jej używać do gotowania, utrzymania higieny osobistej czy prania ubrań. Może być używana jedynie do czyszczenia podłóg i innych celów sanitarnych.

Spółka Wodociągi i Kanalizacja w Opolu informuje, że od jutra (26.08 g. 08:00) do niedzieli (27.08) mogą wystąpić przerwy w dostawie wody spowodowane koniecznością dezynfekcji systemu.

WIK zapewnia, że dla mieszkańców Grudzic zostaną dostarczone trzy beczkowozy z bezpieczną wodą pitną. Zostaną one umieszczone na placu przy skrzyżowaniu ulic Przybyszewskiego, Adamka i Gombrowicza, a także przy ulicy Parandowskiego 4 oraz ulicy Gombrowicza 8-6.