Blisko katastrofy: Grupa dzieci ewakuowana z płonącego autobusu w Opolu

Blisko katastrofy: Grupa dzieci ewakuowana z płonącego autobusu w Opolu

W porannych godzinach w Opolu doświadczyliśmy dramatycznego wydarzenia, które mogło zakończyć się nieszczęściem. Na pokładzie autobusu, który przewoził 22 dzieci i dwóch dorosłych opiekunów na wycieczkę do miejskiego zoo, doszło do pożaru. Na szczęście, wszyscy pasażerowie zdołali bezpiecznie opuścić płomieniejący pojazd przed tym, jak cały autobus został pochłonięty przez ogień.

Autobus, przewożący młodych pasażerów, zapalił się na ulicy Domańskiego w Opolu. Kiedy kierowca zauważył dym unoszący się z pod maski pojazdu, natychmiast zatrzymał autobus i nakazał wszystkim pasażerom ewakuację. Dzięki jego szybkiemu działaniu, udało się zapewnić bezpieczne opuszczenie autobusu przez wszystkich obecnych na pokładzie.

Mniej więcej o 9:30 rano, trzy jednostki Straży Pożarnej rozpoczęły walkę z ogniem.

Służby ratunkowe pracujące na miejscu incydentu ustaliły, że poza pasażerami autobusu, żadne inne osoby nie były zaangażowane w zdarzenie. Zidentyfikowano również, że przyczyną pożaru była awaria w komorze silnika.

Grupa dzieci i ich opiekunowie, pomimo tego niewielkiego przeszkodzenia, kontynuowali swoją podróż do zoo drugim autobusem.