Catering dietetyczny a kontrola kalorii. Jak utrzymać wagę?

Catering dietetyczny a kontrola kalorii. Jak utrzymać wagę?

Catering dietetyczny cieszy się obecnie dużym zainteresowaniem osób, które chcą zrzucić zbędne kilogramy i nie mają czasu na to, by samodzielnie przygotowywać posiłki. Coraz częściej jednak dieta pudełkowa wybierana jest również przez osoby, które skończyły redukcję i chcą kontrolować ilość spożywanych kalorii, aby przez brak czasu i jedzenie w pośpiechu niezdrowych przekąsek ponownie nie przytyć. Jak utrzymać wagę dzięki cateringowi dietetycznemu i jak to rozwiązanie pomaga nam kontrolować ilość spożywanych kalorii? Podpowiadamy.

Jak utrzymać wagę i uniknąć efektu jojo?

Redukcja masy ciała to proces, który wymaga od nas wiele zaangażowania, samozaparcia, dyscypliny i motywacji. Nierzadko czas, jaki musimy poświęcić na taką przemianę, okazuje się znacznie dłuższy, niż zakładaliśmy, ponieważ nie gubimy kilogramów w takim samym tempie i na szybkość redukcji wpływa wiele czynników.

Dlatego, jeżeli uda nam się już pozbyć zbędnych kilogramów, musimy nadal kontrolować nasze nawyki żywieniowe, a przede wszystkim ilość spożywanych kalorii, ponieważ jeśli ponownie zaczniemy przyjmować więcej energii, niż potrzebuje nasz organizm, wówczas każda nadwyżka kaloryczna rzędu 7000-8000 kalorii spowoduje, że przytyjemy 1 kg.

Żeby nie doprowadzić się do efektu jojo, warto kontrolować, ile kalorii spożywamy. W tym celu możemy zamówić na przykład catering dietetyczny na stronie: https://eatfitcatering.pl/catering-dietetyczny/opole/. Wybierając odpowiednią opcję kaloryczną, otrzymamy gotowe posiłki, które zapewnią nam niezbędne witaminy i minerały, a jednocześnie pozwolą nam utrzymać wagę.

Jak catering dietetyczny pozwala kontrolować spożywane kalorie?

Po zakończeniu redukcji musimy nadal kontrolować ilość spożywanych kalorii, niezależnie od tego czy do tej pory samodzielnie przygotowywaliśmy posiłki, czy korzystaliśmy z opcji, jaką daje nam catering dietetyczny. Opole to miejscowość, gdzie mieszkańcy często stawiają na tzw. pudełka. W tym celu powinniśmy najpierw obliczyć, jakie jest nasze tzw. zero kaloryczne, czyli ile kalorii przy naszym trybie życia i aktywności fizycznej, a także wadze i wzroście potrzebujemy, aby nie przytyć i nie schudnąć. Jeżeli zależy nam na tym, by utrzymać wagę, powinniśmy spożywać dokładnie taką ilość kalorii, jaką wskaże kalkulator.

Żeby uniknąć efektu jojo i przyjmowania nadmiernych ilości pokarmów, warto skorzystać z opcji, jakie daje nam dieta pudełkowa. Opole to tylko jedna z miejscowości, gdzie możemy zamówić catering dietetyczny. Dzięki temu każdego dnia będziemy otrzymywali dobrze zbilansowane posiłki o określonej kaloryczności, które pozwolą nam utrzymać obecną masę ciała i uniknąć efektu jojo, a jednocześnie dostarczą nam wszystkich niezbędnych witamin i minerałów, a także składników odżywczych. Jest to świetna opcja dla osób, które nie mają czasu na to aby gotować, obliczać kalorie poszczególnych posiłków i stale kontrolować ilość spożywanych pokarmów, a jednocześnie chcą utrzymać wagę.