Centralny Ośrodek Informatyki startuje z drugą odsłoną programu edukacyjno-mentoringowego "Nowi MY w IT: Różnorodność nie ma granic"

Centralny Ośrodek Informatyki startuje z drugą odsłoną programu edukacyjno-mentoringowego "Nowi MY w IT: Różnorodność nie ma granic"

W odpowiedzi na dynamiczny rozwój sektora IT oraz potrzebę promowania inkluzywności i tworzenia równych szans zatrudnienia, Centralny Ośrodek Informatyki (COI) uruchamia drugą edycję programu edukacyjno-mentoringowego „Nowi MY w IT: Różnorodność nie ma granic”. Zajęcia odbywające się w formule online ruszą 15 kwietnia 2024 r.

Zespół COI serdecznie zachęca do udziału w programie wszystkich, którzy chcieliby rozpocząć swoją przygodę z branżą IT. Zgłoszenia do kursu będą przyjmowane od 15 kwietnia 2024 r. Osoby, które najlepiej poradzą sobie z materiałem szkoleniowym, otrzymają możliwość odbycia stażu w Centralnym Ośrodku Informatyki. Program ma na celu aktywnie wspierać osoby, które dotychczas miały ograniczony dostęp do sektora IT, poprzez promowanie innowacyjności wynikającej z różnorodności perspektyw.

– Jestem niezmiernie dumny, że to właśnie w naszej organizacji realizowany jest program o tak dużym społecznym zaangażowaniu, jak „Nowi MY w IT: Różnorodność nie ma granic”. Chcemy pokazać, jak istotna jest dziś debata na temat różnorodności i otwartości na ludzi bez względu na ich wiek, płeć czy wyzwania, z którymi muszą się mierzyć każdego dnia. Jest dla mnie kluczowe, aby dać im szansę na rozwijanie swojej kariery w coraz bardziej zróżnicowanym środowisku IT. Wierzę, że różnorodność doświadczeń, perspektyw i stylów myślenia przyczynia się do lepszego rozwiązania problemów, tworzenia bardziej kreatywnych rozwiązań i dostosowywania się do zmieniających się potrzeb rynku. Jest to dla nas szczególnie ważne, gdyż w COI tworzymy rozwiązania dla milionów Polek i Polaków. Wszystkim uczestnikom programu życzę powodzenia i nie mogę doczekać się momentu, gdy będę mógł powitać najlepszych z nich jako nowych pracowników – skomentował Dyrektor Centralnego Ośrodka Informatyki, Radosław Maćkiewicz.