Danone inwestuje w Opole: 230 mln zł na rozwój specjalistycznego żywienia

Danone inwestuje w Opole: 230 mln zł na rozwój specjalistycznego żywienia

Podczas 32. Forum Ekonomicznego, które odbyło się w Karpaczu, Waldemar Buda, minister rozwoju i technologii, ogłosił, że grupa Danone zainwestuje kwotę 230 mln zł w Opole. Inwestycja ta ma na celu rozwinięcie produkcji specjalistycznego żywienia, w tym również żywienia szpitalnego.

Minister Waldemar Buda przypomniał, że w Opolu funkcjonuje obecnie jedna z fabryk Danone. Podkreślił, że budowa drugiej fabryki rozpocznie się już następnego dnia i powinna zostać ukończona w ciągu kilkunastu kolejnych miesięcy.

Buda zauważył, że większość wytworzonych przez opolską fabrykę produktów jest przeznaczana na eksport – aż 80% całości produkcji. Minister podkreślił rolę takich inwestycji dla polskiego rynku pracy mówiąc: „Takie inwestycje jak ta powodują, że możemy wyjść i powiedzieć, że ścigamy się od kilku kwartałów z kilkoma krajami UE o to, kto ma najniższe bezrobocie”. Dodał również, że każde miejsce pracy jest niezwykle cenne i nadal jest tak traktowane.

Paweł Piątek, dyrektor generalny Grupy Danone w Polsce, podczas swojego wystąpienia na Forum Ekonomicznym w Karpaczu podkreślił znaczenie lokalnej produkcji. „Cała nasza produkcja wytwarzana jest w Polsce, mamy 7 fabryk, wykorzystujemy lokalne zasoby, talenty i dostawców. Obliczyliśmy, że wytwarzamy 3,6 mld zł wartości dodane dla naszej gospodarki” – stwierdził Piątek. Dyrektor generalny dodał także informację o nowo założonym centrum Danone w Polsce, które zatrudnia już 200 specjalistów IT odpowiedzialnych za obsługę wszystkich spółek grupy na całym świecie.