Europejski Dzień Języków w Bibliotece Austriackiej

Europejski Dzień Języków w Bibliotece Austriackiej

Biblioteka Austriacka ma zaszczyt po raz czternasty być gospodarzem Europejskiego Dnia Języków. Wydarzenie będzie przeprowadzone w trzech językach: polskim, niemieckim oraz szwajcarskim. Biblioteka przygotowała propozycję warsztatów literacko-językowych pod intrygującym tytułem „Heidi – dziewczynka z alpejskich gór”. Ciekawostką jest, że zajęcia zostaną zorganizowane zarówno stacjonarnie, jak i w formie zdalnej.

Planowana jest również organizacja spotkania dla osób zainteresowanych kursami nauki języka niemieckiego. W ramach tego wydarzenia odbędą się unikalne warsztaty poświęcone specyfice języka niemieckiego używanego w Austrii, zatytułowane „Jak zrozumieć Austriaków?”.

W godzinach od 12.00 do 16.00 dla uczestników przygotowana zostanie kawiarenka językowa. Szczegóły dotyczące programu można znaleźć na stronie Biblioteki Austriackiej w Opolu. Europejski Dzień Języków rozpocznie się o godzinie 10.00 i potrwa do godziny 18.00 w poniedziałek, 25 września, w Bibliotece Austriackiej Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu.