</h1>H&M – zamknięcie jednej z najpopularniejszych placówek w Opolu

</h1>H&M – zamknięcie jednej z najpopularniejszych placówek w Opolu

Od momentu otwarcia CH Karolinka w 2008 roku, sklep H&M był jednym z najbardziej odwiedzanych punktów handlowych w tym centrum. Niestety, właściciel sieci podjął decyzję o jego zamknięciu.

Informacje o możliwości zniknięcia sklepu H&M z Opola krążyły nieoficjalnie wśród ekipy pracowniczej CH Karolinka. Nie było jednak pewności, czy chodzi o czasowy przestój związany z remontem, czy ostateczną likwidację placówki.

Pewność sprawy przyniosło niedawne oświadczenie samego sklepu. Na drzwiach pojawiła się notka informująca o zbliżającym się zamknięciu i wyrażająca wdzięczność dla klientów za lata współpracy. W środku sklepu, wiele sekcji zostało już unieruchomionych, a bariery blokują wejścia do działów dziecięcych, męskich oraz bieliźnianych.

Aleksandra Mastalerz, Regional Marketing Manager z NEPI Rockcastle, będąca właścicielem CH Karolinka, potwierdza te informacje. Wskazuje na to, że placówka H&M szybko zniknie z krajobrazu Opola.

– Ostatnim dniem funkcjonowania sklepu będzie piątek 18 sierpnia – zapowiada Mastalerz.

Wiadomo, że kondycja finansowa sieci H&M nie jest najlepsza. Zgodnie z informacjami udostępnionymi przez serwis Bankier, zysk firmy w 2022 roku był o prawie 70 proc. niższy niż w 2021 roku. Sieć rozpoczęła już proces zamykania swoich placówek, zwłaszcza w tych regionach, gdzie miała najwięcej sklepów – głównie dotyczyło to Wielkiej Brytanii i Niemiec.

Do niedawna panowało przekonanie, że około 190 sklepów sieci w Polsce pozostanie otwartych. Jednak fakt zamknięcia opolskiego H&M sugeruje, że również i sytuacja naszego kraju może nie być stabilna.