</h1>Opole wkracza w świat czekolady: trzydniowy festiwal słodyczy

</h1>Opole wkracza w świat czekolady: trzydniowy festiwal słodyczy

Opole, znane jako miasto polskiej piosenki, na trzy dni stanie się centrum świata czekolady. Przysmaki zbierające miłośników z całego kraju znajdą swoje miejsce na drugim festiwalu czekolady, który odbędzie się na opolskim rynku. W tym roku, festiwal będzie nie tylko okazją do degustacji różnych rodzajów czekolad, ale również do samodzielnego tworzenia tych słodkości. Festiwal zaplanowano na piątek, 08.09.

Zgodnie z Izabelą Augustyn-Mrzygłód z firmy We Form, współorganizatorką wydarzenia, w festiwalu uczestniczyć będzie wiele manufaktur z całej Polski. Festiwal przemieni Opole w najbardziej słodkie miasto w kraju oferując wiele atrakcji. Oprócz możliwości samodzielnego tworzenia czekolady począwszy od podstaw, dzieci będą miały okazję do robienia pralin czy lizaków oraz dekoracji pierników i malowania murale czekoladowe. Dla wszystkich planowane są konkursy z nagrodami, strefa sportu a nawet turniej badmintona.

Natalia Aurora Ignacek, założycielka „Bloga czekolady” dodaje, że czekolada to naturalny antydepresant bogaty w witaminy, do którego instynktownie sięgamy szczególnie podczas nadejścia jesieni. Festiwal jest idealnym miejscem do odkrywania nowych form i smaków czekolady, których nie znajdziemy na sklepowych półkach. To okazja do poznania małych, rzemieślniczych zakładów oferujących unikalne formy tego słodkiego przysmaku.

Rozpoczęcie festiwalu przewidziane jest na godzinę 15:00 dnia 8 września (piątek). Natomiast przez następne dwa dni (9 i 10 września – sobota i niedziela) festiwal potrwa od godziny 10:00 do 18:00.