Heroiczna akcja ratunkowa na Jeziorze Nyskim podczas gwałtownej burzy

Heroiczna akcja ratunkowa na Jeziorze Nyskim podczas gwałtownej burzy

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Nysie, odpowiedzialni za bezpieczeństwo na wodach Jeziora Nyskiego, w połączeniu z ratownikami WOPR, przeprowadzili skuteczną operację ratunkową. Zdarzenie miało miejsce 30 lipca, kiedy to policjanci i ratownicy uratowali kilka osób przebywających na jeziorze podczas nagłego nadejścia burzy.

Wypoczywający nad jeziorem nie zareagowali na ostrzeżenia meteorologiczne o zbliżającej się burzy, która nadeszła około godziny 17:00. Burza niosła ze sobą silny wiatr i intensywne opady deszczu. Pomimo tego, niektóre osoby kontynuowały pływanie na jeziorze, korzystając z różnego rodzaju sprzętu, takiego jak deski SUP, skutery i rowery wodne.

Zauważywszy pogarszające się warunki na jeziorze, policjanci z ogniwa wodnego i ratownicy WOPR natychmiast ruszyli na pomoc. Przeprowadzenie operacji ratunkowej było trudne ze względu na silny wiatr i duże fale. Mundurowi najpierw udzielili pomocy mężczyźnie, który pływał na desce SUP. Po wyprowadzeniu go z wody, bezpiecznie przetransportowali go na brzeg. Następnie odholowali do przystani dwa rowery wodne z łącznie 8 osobami na pokładzie.

Dzięki efektywnej i zdecydowanej akcji ratowników WOPR oraz policjantów, wszyscy poszkodowani bezpiecznie wrócili na ląd.