Informacja o zagrożeniu meteorologicznym na terenie powiatu Opole: prognozowane burze z intensywnymi opadami deszczu

Informacja o zagrożeniu meteorologicznym na terenie powiatu Opole: prognozowane burze z intensywnymi opadami deszczu

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy (IMGW-PIB) ze swojego Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu, alarmuje o ryzyku wystąpienia burz na terenie powiatu Opole w dniu dzisiejszym. Ostrzeżenie zostało wydane w oparciu o najnowsze dane meteorologiczne, które wskazują na nadchodzące niekorzystne warunki atmosferyczne.

Zjawisko i stopień zagrożenia to burze. Territorium, którego ostrzeżenie dotyczy obejmuje województwo opolskie, a precyzyjniej powiat Opole. Zgodnie z informacją IMGW-PIB, okres zagrożenia meteorologicznego rozpoczyna się o godzinie 12:00 i trwa do 19:00 dnia 25.04.2024.

Opis zjawiska klimatycznego wygląda następująco: przewidywane są burze, które mogą przynosić ze sobą intensywne opady deszczu, dochodzące nawet do 20 mm. Ponadto, mogą wystąpić silne porywy wiatru, osiągając prędkość do 75 km/h. Nie jest wykluczone również wystąpienie opadów gradu. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska atmosferycznego wynosi 80%.

Prognozy IMGW wskazują na bardzo dynamiczną sytuację atmosferyczną, dlatego zalecane jest śledzenie aktualizacji pogodowych przez mieszkańców jak i osoby przebywające na terenie powiatu Opole, szczególnie podczas planowania działań na świeżym powietrzu.

Informacje pochodzą z IMGW-PIB Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych – Wydział we Wrocławiu.