Intensywne deszcze dają w kość służbom ratunkowym w Opolskim

Intensywne deszcze dają w kość służbom ratunkowym w Opolskim

Nagłe, burzowe zjawisko atmosferyczne, które miało miejsce w środę 13 września w województwie opolskim, spowodowało istotne komplikacje i wymagało natychmiastowej interwencji służb ratowniczych. Niespodziewane ulewne deszcze przechodzące przez teren województwa pozostawiły za sobą dużo zniszczeń.

Rzecznik Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu, Łukasz Nowak, informuje, że do godz. 20.00 tejże środy strażacy byli zmuszeni podjąć interwencję aż 26 razy. Powiaty strzelecki, kluczborski i brzeski okazały się najbardziej dotknięte przez niekorzystne warunki pogodowe z odpowiednio 7, 5 i 4 interwencjami.

Wszystkie zgłoszenia, o których mówi Łukasz Nowak, dotyczą przede wszystkim uszkodzeń drzew i gałęzi oraz zalania posesji i dróg. Wyróżniają się jednak dwie sytuacje – jedna w miejscowości Kuniów, znajdującym się w powiecie kluczborskim, gdzie silny wiatr uszkodził dach na budynku gospodarczym. Druga natomiast w Lasowicach Małych, również w powiecie kluczborskim, gdzie piorun uderzył w komin, niszcząc część pokrycia dachowego budynku.

W miastach Poręba i Leśnica, obydwa położone w powiecie strzeleckim, opady były tak intensywne, że ulice zamieniły się w rwące rzeki. Dodatkowo, kierująca pojazdem osobowym zdecydowała się na ryzykowny manewr wjazdu w głębokie na tyle, że pojazd zatrzymał się niespodziewanie, a do wydobycia potrzebna była asysta strażaków.

Na szczęście, mimo całego zamieszania i wysiłku służb ratunkowych, burza nie spowodowała żadnych obrażeń u osób znajdujących się na terenie województwa opolskiego.