Internetowe oszustwo w gminie Strzeleczki kosztuje kobietę 20 tys. złotych

Internetowe oszustwo w gminie Strzeleczki kosztuje kobietę 20 tys. złotych

W powiecie krapkowickim doszło do zdarzenia, które potwierdza, że internetowe oszustwa nadal stanowią duże zagrożenie. Mieszkanka gminy Strzeleczki przekonała się o tym na własnej skórze, gdy podczas próby sprzedaży używanej zmywarki przez Internet padła ofiarą oszustwa. Kobieta szybko znalazła osobę, która była gotowa kupić jej sprzęt.

Oszustka, udając kupującą, wysłała wiadomość e-mail z łączem. Twierdziła, że kliknięcie w link umożliwi nadanie przesyłki. 33-letnia sprzedająca, nieświadoma, że jest to część oszukańczego planu, postąpiła zgodnie z instrukcjami i podała swoje dane bankowe.

Chwilę później, kobieta zdawała sobie sprawę, że padła ofiarą oszustwa. Na jej telefon zaczęły napływać powiadomienia o kolejnych transakcjach realizowanych za pomocą jej rachunku bankowego. Do momentu zorientowania się w sytuacji, oszustka zdążyła już wykonać operacje finansowe na łączną kwotę przekraczającą 20 tys. złotych.

W związku z tym niefortunnym incydentem, funkcjonariusze policji apelują do społeczeństwa o zachowanie ostrożności i rozwagę podczas realizacji wszelkich transakcji internetowych. Nawet gdy jesteśmy stroną sprzedającą, powinniśmy zachować szczególną ostrożność i nie dzielić się naszymi danymi bankowymi bez pewności, że druga strona transakcji jest wiarygodna.