Interwencja ratunkowa w przydomowym szambie w gminie Turawa

Interwencja ratunkowa w przydomowym szambie w gminie Turawa

W gminie Turawa, w województwie opolskim, doszło do dramatycznego zdarzenia. Mężczyzna utknął w przydomowym zbiorniku na odpadki płynne. Na miejsce skierowano trzy zastępy straży pożarnej oraz grupę specjalistów od ratownictwa wysokościowego. Informacje na ten temat dotarły do nas za pośrednictwem platformy Twoje Info.

Zgłoszenie o mężczyźnie uwięzionym w szambie wpłynęło do służb ratunkowych około godziny 10.30 w niedzielny poranek. Sytuacja miała miejsce na posesji położonej przy ulicy Kolanowskiej, w miejscowości Zawada, niedaleko Opola – takie szczegóły podawała „Nowa Trybuna Opolska”.

Do działań ratunkowych zaangażowano specjalistyczną grupę ratowników wysokościowych z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Opolu i strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej z Zawady. Do akcji dołączył również Zespół Ratownictwa Medycznego. W momencie przybycia pierwszego zastępu, informacje zawarte w zgłoszeniu zostały potwierdzone – jak donosi TVP3 Opole, mężczyzna był wyraźnie osłabiony i nie potrafił samodzielnie wydostać się ze szamba.

Ratownikom udało się wydobyć 40-letniego mężczyznę z niebezpiecznej pułapki. Po udzieleniu pierwszej pomocy przez zespół medyczny, poszkodowany został przetransportowany do szpitala. Służby nadal próbują ustalić okoliczności tego nietypowego zdarzenia.