Interwencja strażaków w związku z pożarem w bloku przy ulicy Oświęcimskiej w Opolu

Interwencja strażaków w związku z pożarem w bloku przy ulicy Oświęcimskiej w Opolu

Naprawdę groźne wydarzenie miało miejsce w mieście Opole, gdzie wybuchł pożar w jednym z mieszkań na parterze budynku mieszkalnego, znajdującego się przy ulicy Oświęcimskiej. Przy gaszeniu ognia brało udział aż cztery zespoły straży pożarnej.

Kilka minut przed godziną 17:00 służby ratownicze otrzymały zgłoszenie o ogniu. Informacje o sytuacji przekazał młodszy kapitan Marcin Kościelniak, dyżurny stanowiska kierowania Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu. Na szczęście, nie odnotowano żadnych osób poszkodowanych w wyniku tego zdarzenia.

Po pomyślnym ugaszeniu płonącego lokalu mieszkalnego, strażacy podjęli działania mające na celu odprowadzenie dymu oraz dokładne przewietrzenie wszystkich pomieszczeń. Ta część akcji była niezbędna, aby upewnić się, że budynek jest bezpieczny dla jego mieszkańców.

Aktualnie, policja przeprowadza śledztwo w celu ustalenia co było przyczyną wybuchu pożaru. Na chwilę obecną, nie są znane żadne szczegóły dotyczące tego, co mogło spowodować taki zdarzenie.

Po zakończeniu wszelkich działań związanych z tym incydentem, wszystkie zastępy straży pożarnej opuściły miejsce interwencji.