Jacht „Opole” na misji okrążenia Islandii w wyprawie "Opole Around Iceland"

Jacht „Opole” na misji okrążenia Islandii w wyprawie "Opole Around Iceland"

Pod przewodnictwem kapitana Andrzeja Kopytko, jacht „Opole” z sukcesem kontynuuje swoją podróż w ramach trzeciego etapu ekscytującej wyprawy „Opole Around Iceland”. Załoga dziesięciometrowego statku ma za zadanie dokonać pełnego okrążenia Islandii. Wśród ambitnych celów tej części wyprawy znajduje się również przekroczenie koła podbiegunowego. Łączna trasa całej morskiej wyprawy to imponująca liczba ponad 4000 mil morskich. Koniec podróży zaplanowany jest na 31 sierpnia 2024 roku.

Jacht „Opole” rozpoczął swoją morską przygodę nazwaną „Opole Around Iceland”, wyruszając ze znanej gdańskiej przystani Górki Zachodnie punktualnie o godzinie 17:00, 6 czerwca 2024 roku. Pierwszy cel to Kołobrzeg, do którego dotarli przez duńską wyspę Bornholm. Następny etap rozpoczął się 13 czerwca, kiedy to „Opole” skierowało swoje kursy na norweskie Stavanger, jednak nie bez wcześniejszej wizyty w stolicy Danii – Kopenhadze.

21 czerwca, około godziny 17.30 załodze jachtu „Opole” udało się dotrzeć do Stavanger w Norwegii, tym samym kończąc z powodzeniem pierwszy etap wyprawy „Opole Around Iceland”. Po dwudniowej przerwie, jacht ponownie ruszył w dalszą podróż po morzach. 25 czerwca meldunek załogi „Opola” dotarł z Lerwick na Szetlandach, skąd następnie popłynęli w stronę Wysp Owczych. Kolejne dni, 29 czerwca, to start ekipy „Opola” w stronę Islandii, do której udało im się dotrzeć już 1 lipca.