"Kierunek Paryż 2024: Cel Opolskiej Politechniki dla swojej sekcji pływackiej"

"Kierunek Paryż 2024: Cel Opolskiej Politechniki dla swojej sekcji pływackiej"

Rewitalizując zapał sportowy, Politechnika Opolska ma ambitne plany dotyczące promowania pływania na poziomie mistrzowskim, nie wykluczając marzeń o wystawieniu swojego reprezentanta na najważniejszej międzynarodowej arenie – Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu. Niewątpliwie znaczącym atrybutem Opola, które przyczynia się do tych aspiracji, jest posiadanie basenu olimpijskiego o długości 50 metrów, zlokalizowanego na terenie „Wodnej Nucie”.

„Mam świadomość, że ten inicjatywa od razu zapisać się może jako znacząca w annałach sportu. Przewiduję, że opolscy pływacy zasługują na uwagę krajowej sceny. Liczymy na liczne triumfy naszych młodych zawodników. Jestem pewien, że utalentowani sportowcy z różnych obszarów Polski będą skłonni wybrać studia w Politechnice Opolskiej, pragnąc równocześnie rozwijać swoje umiejętności pływackie pod naszym patronatem. Uczelnia oferuje doskonałą okazję do dwutorowego rozwoju kariery, poprzez program Narodowej Reprezentacji Akademickiej. Naszą aspiracją na ten rok jest zdobycie kwalifikacji olimpijskich na Paryż 2024. Jednocześnie, nie planujemy ignorować potrzeby poszerzenia naszej grupy młodzieży o nowe talenty. Rezultaty naszych starań powinny być widoczne już na początku 2024 roku.” – z entuzjazmem opowiada Tomasz Wróbel, prezes KU AZS Politechnika Opolska.

Na dzień dzisiejszy sekcja pływacka AZS skupia 30 osób, jednak Politechnika nie ukrywa swojego apetytu na powiększenie tej liczby i intensywnie dąży do realizacji tego celu.