Konflikt w opolskiej drogerii: pracownica sklepu zaatakowana przez złodzieja

Konflikt w opolskiej drogerii: pracownica sklepu zaatakowana przez złodzieja

W jednym z opolskich sklepów kosmetycznych doszło do dramatycznego incydentu, gdy 35-letni mężczyzna został przyłapany na kradzieży. Złodziej odmówił zwrotu skradzionych przedmiotów, a sytuacja szybko przerodziła się w przepychanki. W wyniku tego konfliktu, jeden z pracowników sklepu został uderzony, a następnie sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia.

Incydent miał miejsce w środę, 8 listopada w godzinach popołudniowych. Pracownikom drogerii udało się wykryć złodziejską działalność mężczyzny, który ukrywał skradzione kosmetyki pod swoim ubraniem i próbował niepostrzeżenie opuścić lokal.

Przemysław Kędzior, rzecznik prasowy policji w Opolu, relacjonuje: „Mężczyzna odmówił zwrotu skradzionych towarów i wszedł w szarpaninę z pracownicami sklepu. W pewnym momencie odepchnął je i uderzył jedną z kobiet, po czym natychmiast uciekł”. Policja natychmiast rozpoczęła poszukiwania sprawcy, które zaowocowały zatrzymaniem go następnego dnia. Złodziejem okazał się być 35-letni mieszkaniec Opola.

„Mężczyzna został oskarżony o rozbójniczą kradzież i jest obecnie pod nadzorem policji. Za ten czyn kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności” – dodaje Przemysław Kędzior.