Konkurs "Opole bez barier – edycja upamiętniająca Adama Pieszczuka" zbliża się wielkimi krokami

Konkurs "Opole bez barier – edycja upamiętniająca Adama Pieszczuka" zbliża się wielkimi krokami

Od wielu lat społeczność Opolan angażuje się w konkurs o nazwie „Opole bez barier”. Od roku 2017, konkurs ten nosi imię zasłużonego dla miasta radnego – Adama Pieszczuka. Celem tego ważnego społecznie przedsięwzięcia jest realizacja zadań publicznych w obszarze pomocy socjalnej skierowanej do starzejącej się populacji i osób niepełnosprawnych.

„Opole bez barier – konkurs imienia Adama Pieszczuka” – edycja 2024 to wydarzenie, które ma na celu zwrócenie uwagi instytucji publicznych, organizacji pozarządowych, a także podmiotów i osób prowadzących działalność gospodarczą na terenie miasta Opola, na potrzeby wspomnianych grup społeczeństwa.

Główną ideą konkursu jest promowanie miejsc na terenie Opolan, które są przyjazne dla seniorów oraz osób z niepełnosprawnością. Wyróżnione zostaną miejsca, gdzie te grupy czują się komfortowo, są traktowane z życzliwością lub mogą skorzystać z usług najwyższej jakości.

Poza wyróżnieniem, w ramach konkursu przewidziane są także nagrody dla instytucji publicznych, organizacji pozarządowych, podmiotów i osób prowadzących działalność gospodarczą na terenie miasta Opola, które szczególnie zasłużyły się dla osób starszych i niepełnosprawnych.

Wyróżnienia będą przyznane w sześciu kategoriach: usługi publiczne, zdrowie, kultura i sztuka, sport i rekreacja, gastronomia oraz usługi różne. Formularze zgłoszeniowe do konkursu można dostarczyć osobiście lub pocztą na adres organizatora konkursu: Centrum Informacyjno – Edukacyjne ,,Senior w Opolu” ul. Krakowska 32, 45-075 Opole. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 18 marca 2024 roku o godzinie 15:00.