Koszykarska drużyna AZS Politechniki Opolskiej zdobywa srebro w turnieju przedsezonowym

Na parkiecie opolskiej politechniki, miejscowi koszykarze z Weegree AZS-u zmierzyli się z przeciwnikami w ramach rozgrywek przedsezonowych. Po zaciętych spotkaniach, opolanie musieli zadowolić się drugim miejscem. Turniej przyciągnął takie drużyny jak Polonia Warszawa, rezerwowy skład Śląska Wrocław oraz czeska ekipa z Olomouca. Rozgrywki posługując się regułami systemu pucharowego.

Pierwszy dzień turnieju, piątek, upłynął pod znakiem półfinałowych zmagań. Zespół z Wrocławia pokonał graczy z warszawskiej Polonii, osiągając wynik 91:76. Mimo że do przerwy stan rywalizacji był równy i na tablicy wyników widniało 43:43. Zdecydowane zwycięstwo odnieśli również zawodnicy trenowani przez Roberta Skibniewskiego. Weegree AZS Politechniki Opolskiej pokonał czeski Redstone Olomouc 88:83, po trzech kwartach prowadząc 69:56. W ostatniej odsłonie meczu trener dał szansę grania rezerwowym. Najwięcej punktów dla Weegree zdobyli: Jakub Kobel 21, Adam Kaczmarzyk 20, Kamil Białachowski 17, Dominik Rutkowski 15, Michał Jodłowski 8, Kareem Reid 4, Artur Ziaja 3.

Sobota przyniosła decydujące mecze o miejsca. Polonia Warszawa wysoko pokonała Olomouc 114:109, natomiast Weegree AZS uległ rezerwom Śląska Wrocław w finale 70:87. Kluczową rolę w decydowaniu o losach spotkania odegrała pierwsza kwarta meczu, która zakończyła się wynikiem przeciwko opolanom 15:25. Mimo iż przed przerwą udało im się odrobić część strat i doprowadzić do rezultatu 39:45, to po przerwie kontrola nad grą ponownie przeszła w ręce wrocławskiej drużyny. Punkty dla Weegree w tym spotkaniu zdobyli: Jakub Kobel 22, Adam Kaczmarzyk 15, Kareem Reid 14, Dominik Rutkowski 8, Kamil Białachowski 5, Kamil Kubiak 3, Michał Jodłowski 3.