Mieszkanie w bloku wielorodzinnym w Kluczborku spłonęło – czy winna jest hulajnoga?

Mieszkanie w bloku wielorodzinnym w Kluczborku spłonęło – czy winna jest hulajnoga?

W nocy pomiędzy trzecim a czwartym dniem lipca 2024 roku, miasto Kluczbork stało się miejscem zaalarmowania służb ratowniczych. Poważny pożar niszczył mieszkanie znajdujące się w bloku mieszkalnym. Istnieje przypuszczenie, że przyczyną rozprzestrzeniającego się ognia mogło być niekontrolowane zapłonienie baterii hulajnogi elektrycznej, która była w trakcie ładowania.

Zaistniałą sytuację potwierdza zgłoszenie wpływające do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Kluczborku dokładnie o godzinie 00:23. W reakcji na nie, natychmiastowo zdecydowano o wysłaniu na miejsce zdarzenia trzech zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej (JRG) stacjonującej w Kluczborku oraz jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej (OSP) z pobliskiego Kuniowa.

Po dotarciu na miejsce strażacy napotkali obraz pełnego rozwinięcia pożaru. Pomimo skomplikowanego charakteru akcji gaśniczej, udało im się stłumić płomienie. Na szczęście, w wyniku tego dramatycznego wydarzenia, nie odnotowano żadnych ofiar.

Aktualnie, Kluczborska Policja prowadzi intensywne dochodzenie, którego celem jest potwierdzenie przyczyn pożaru. Wstępne ustalenia sugerują, że przyczyną mogło być zapalenie się baterii hulajnogi elektrycznej podczas procesu ładowania.