Modernizacja 116 Szpitala Wojskowego w Opolu. Inwestycja o wartości 67 mln złotych do końca 2026 roku

Modernizacja 116 Szpitala Wojskowego w Opolu. Inwestycja o wartości 67 mln złotych do końca 2026 roku

Plan na przyszłe lata zakłada zachodzące zmiany w 116 Szpitalu Wojskowym w Opolu, który do końca roku 2026 ma zostać poddany inwestycjom o wartości 67 mln zł. Informację tę przekazał wiceminister obrony narodowej Marcin Ociepa podczas poniedziałkowego spotkania. Zgodnie z informacjami udzielonymi przez wiceministra, Ministerstwo Obrony Narodowej już zabezpieczyło na ten cel kwotę 60 mln zł.

Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej w opolskim szpitalu wojskowym Marcin Ociepa podkreślił, że pierwsze zapowiedzi dotyczące modernizacji placówki padły podczas kampanii prezydenckiej w 2020 roku. Wiceminister przypomniał również, że mimo militaryzowanego charakteru placówki, szpital służy również lokalnej społeczności cywilnej.

„Szpital jest ważnym punktem na mapie Opolszczyzny. Zapowiedź tej inwestycji miała miejsce już w 2020 roku, jednak pandemia nieco pokrzyżowała te plany. Obecnie jesteśmy w stanie przedstawić pierwsze wizualizacje nowej formy szpitala. To jedyna tego typu placówka po zachodniej stronie Odry, w pobliżu autostrady A4. (…) Rozwój polskiej armii nierozerwalnie wiąże się z modernizacją szpitali wojskowych – nie tylko w Opolu, ale również w Krakowie” – mówił Ociepa.

Według planów inwestycji, na terenie szpitala powstanie nowy budynek, wyposażony między innymi w panele fotowoltaiczne i pompy ciepła. Szeroki zakres usług będzie obejmował SOR oraz OIOM. Ponadto wzrośnie zakres działalności diagnostycznej, którą będzie mógł poszerzyć rezonans magnetyczny. Teren szpitala zostanie przystosowany do lądowania śmigłowców. Szacunkowy koszt całkowitej inwestycji wynosi około 67 mln zł.

Zgodnie z założeniami, modernizacja szpitala potrwa cztery lata. Planowane jest oddanie inwestycji do użytku pod koniec 2026 roku.