Muzeum Eleanor D. Wilson zaprasza na rezydencję artystyczną w związku z trzydziestolecie partnerstwa Opola z hrabstwem Roanoke

Muzeum Eleanor D. Wilson zaprasza na rezydencję artystyczną w związku z trzydziestolecie partnerstwa Opola z hrabstwem Roanoke

Nadszedł czas na wyjątkowe świętowanie 30-lecia współpracy między Opolem a hrabstwem Roanoke w Wirginii, Stany Zjednoczone. W związku z tą rocznicą, Muzeum Eleanor D. Wilson, które mieści się na Uniwersytecie Hollinsa w Roanoke, ogłosiło nabór na rezydencję artystyczną.

W rezydencji przewidziane jest jedno miejsce. Zgłoszenia są przyjmowane aż do 31 marca 2024 roku. Czas trwania pobytu artystycznego wynosi dwa tygodnie i odbędzie się we wrześniu lub październiku 2024 roku (termin do ustalenia).

Zgłoszenia mogą nadsyłać osoby mieszkające w Opolu lub powiecie opolskim (w promieniu 48 kilometrów od centrum miasta). Kandydaci powinni być aktywnymi twórcami w dziedzinach związanych z mediami dwuwymiarowymi, takimi jak malarstwo, grafika, fotografie, mixed media, film i inne.

Wymagane warunki obejmują biegłą znajomość języka angielskiego, umożliwiającą płynną komunikację, także z zakresu rzemiosła artystycznego. Ponadto kandydat musi być gotowy pokryć z własnej kieszeni koszty podróży i innych wydatków związanych z wyjazdem (ubezpieczenie, ESTA itp.) – te koszty nie będą zwracane.

Osoba, która otrzyma szansę udziału w rezydencji, będzie zobowiązana do przekazania jednej swojej pracy na rzecz Muzeum Eleanor D. Wilson. Praca może zostać stworzona podczas pobytu lub przed przybyciem (w tym przypadku artysta jest odpowiedzialny za dostarczenie pracy do muzeum). Może także zostać poproszony o prowadzenie warsztatów dla lokalnych artystów oraz/lub spotkania ze studentami Uniwersytetu Hollinsa lub uczniami pobliskich szkół.

W ramach rezydencji, Muzeum Eleanor D. Wilson oferuje zakwaterowanie w apartamencie na terenie kampusu Hollinsa z prywatną łazienką i kuchnią, dwa posiłki dziennie w centrum studenckim, 24-godzinny dostęp do prywatnego studia w Richard Wetherill Visual Arts Center (VAC) z naturalnym światłem i zlewem oraz materiały do pracy do kwoty 300,00 USD.

Zgłoszenia powinny być wysyłane drogą elektroniczną na adres [email protected], zgodnie z wymaganym formatem. Szczegółowe informacje można znaleźć w załączonym pliku.