MZK w Opolu intensywnie poszukuje nowych kierowców autobusów, chętnie zatrudni też kierowczyń

MZK w Opolu intensywnie poszukuje nowych kierowców autobusów, chętnie zatrudni też kierowczyń

Jeżeli uwielbiasz siedzieć za kółkiem, świetnie odnajdujesz się w ruchu drogowym i zastanawiasz się nad zmianą pracy lub jej poszukiwaniem, to doskonale trafiłeś. W Opolu Miejski Zakład Komunikacyjny otwiera rekrutację dla kandydatów na stanowisko kierowcy autobusu. Nawet ci, którzy jeszcze nie posiadają prawa jazdy kategorii D, mogą ubiegać się o pracę.

Ewelina Laxy, pracująca dla MZK, wyjaśnia, że osoby, które nie mają jeszcze odpowiedniego prawa jazdy, ale przetrwają proces rekrutacji, zostaną skierowane na odpowiedni kurs. Laxy dodaje również, że MZK z radością przyjmie do pracy osoby już posiadające prawo jazdy kategorii D oraz emerytów. Proces rekrutacji dla takich osób jest znacznie krótszy. Po udanej rozmowie kwalifikacyjnej przyszła kadra czeka na etap wdrożenia do pracy, gdzie muszą przystąpić do specjalistycznych testów, m.in. z regulaminu przewozu pasażerów. Następnie następuje czas praktyki pod okiem doświadczonego instruktora.

Według kierowcy MZK, Tomasza Kłopotowskiego, miejski zakład komunikacyjny jest w stanie natychmiastowo zatrudnić 20 osób na pełen etat. Prowadzenie autobusu miejskiego to wymagająca, ale dająca wiele satysfakcji praca, mówi Kłopotowski.

Aktualnie Miejski Zakład Komunikacyjny w Opolu zatrudnia ponad 200 osób za kierownicą autobusów, na różne umowy i różny wymiar godzin. Kobiety stanowią prawie 15% całej kadry kierowców. Jak podkreśla Ewelina Laxy, praca dla MZK to stałe i stabilne zatrudnienie.

Rzeczniczka MZK dodaje również, że praca w spółce to nie tylko stabilizacja i przestrzeganie praw pracowniczych, ale i korzyści pozapłacowe jak grupowe ubezpieczenia zdrowotne czy zniżki na bilety komunikacji miejskiej dla pracowników i ich rodzin. Zachęca osoby szukające wyzwań na nowym stanowisku do skontaktowania się z MZK.