Nadchodzi nowa era edukacji w Rogowie Opolskim: plany budowy nowoczesnej szkoły

Nadchodzi nowa era edukacji w Rogowie Opolskim: plany budowy nowoczesnej szkoły

Zmiany niewątpliwie nadchodzą dla małej społeczności Rogowa Opolskiego, która będzie świadkiem budowy nowego, nowoczesnego budynku szkolnego. Projekt już jest opracowywany, ponieważ umowa na jego wykonanie została już podpisana przez gminę.

Sytuacja obecna to funkcjonujący Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rogowie Opolskim, który obejmuje edukację uczniów od klasy pierwszej do trzeciej. Starsi uczniowie chodzą natomiast do szkoły w Dąbrówce Górnej, a przedszkole znajduje się w Gwoździcach. Jednak jest to rozwiązanie nieoptymalne i burmistrz Krapkowic, Andrzej Kasiura, wyraził pragnienie zmiany.

Plan polega na zastąpieniu starych i wymagających remontu budynków jednym nowym obiektem w Rogowie Opolskim, mieście położonym pomiędzy Gwoździcami a Dąbrówką Górną. Według Andrzeja Kasiury wniosek o wsparcie finansowe dla tego projektu został złożony w ramach Polskiego Ładu i wynosi prawie 30 milionów złotych.

Celem jest stworzenie kompletnego ośrodka edukacyjnego, który zawierałby nie tylko sale lekcyjne dla szkoły podstawowej i przedszkola, ale także hale sportową i inne pomieszczenia wspierające zdrowy styl życia. Oprócz tego przewidziane są tam również miejsca dla personelu medycznego, takiego jak lekarze i pielęgniarki, a także duży parking.

Przewiduje się, że nowy budynek szkolny zostanie zbudowany na działce o powierzchni ponad hektara, którą gmina otrzymała od lokalnej firmy. Kasiura zapewnia, że gmina będzie ubiegać się o dofinansowanie ze strony rządu, jak tylko projekt i dokumentacja techniczna będą gotowe. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, wniosek o dofinansowanie zostanie złożony w przyszłym roku.