Niespotykane zainteresowanie konkursem na nadanie imion tygryskom

Niespotykane zainteresowanie konkursem na nadanie imion tygryskom

Organizowany przez opolski ogród zoologiczny konkurs, którego celem było przyznanie imion dla trzech tygrysów syberyjskich, wywołał niespotykane zainteresowanie w całym kraju, przekraczając nawet najśmielsze oczekiwania organizatorów! Ilość nadesłanych propozycji wyniosła aż 1450, znacznie więcej niż przewidywano.

Z tak pokaźnej puli zgłoszeń, komisja konkursowa dokonała trudnej selekcji, tworząc listę 650 potencjalnych imion. Wiele z nich było proponowanych wielokrotnie. Członkowie jury stali więc przed skomplikowanym zadaniem wybrania trzech unikalnych i pasujących imion dla nowo narodzonych tygrysków. Zapowiedziano, że ogłoszenie werdyktu nastąpi już w najbliższy czwartek, 16 listopada.

Przy okazji warto przypomnieć, że w ogrodzie zoologicznym w Opolu niedawno przyszły na świat trzy tygrysy syberyjskie, zwane również amurskimi. Rodzicami maluchów są Diego i Uma, która dołączyła do rodziny opolskiego ZOO poprzedniego roku.

Chcielibyśmy podziękować wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i przesłane propozycje, a tymczasem trzymamy kciuki za zwycięzców. O wynikach konkursu będziemy informować na naszej stronie internetowej.