Nietrzeźwy kierowca z brzeskiego powiatu zatrzymany po przekroczeniu dozwolonej prędkości

Nietrzeźwy kierowca z brzeskiego powiatu zatrzymany po przekroczeniu dozwolonej prędkości

Ruch drogowy w powiecie brzeskim uległ pewnej komplikacji, kiedy policjanci specjalizujący się w kontroli ruchu drogowego zatrzymali 32-letniego mężczyznę. Mieszkaniec tego samego powiatu został zatrzymany za przekroczenie dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym. W trakcie interwencji okazało się, że kierowca był pod wpływem alkoholu, co było jeszcze bardziej niepokojące, biorąc pod uwagę fakt, że miał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Teraz mężczyzna musi zmierzyć się z konsekwencjami swoich działań, które mogą obejmować karę do dwóch lat więzienia.

Interwencja miała miejsce w wtorek, tuż przed godziną 19:00, kiedy funkcjonariusze patrolujący Nową Wieś Małą zdecydowali się na kontrolę kierującego samochodem marki Seat. Przyczyną kontroli było przekroczenie prędkości, ponieważ mężczyzna jechał prawie 60 km/h na obszarze, gdzie obowiązywało ograniczenie do 40 km/h.

Próba zatrzymania mężczyzny do kontroli drogowej była utrudniona przez fakt, że kierowca miał trudności z bezpiecznym zjechaniem na pobocze i zatrzymaniem pojazdu. Sytuacja prawie zakończyła się tragicznie, gdyż auto niemalże wpadło do przydrożnego rowu. Po zatrzymaniu okazało się, że mężczyzna jest nietrzeźwy – jego stan potwierdził alkomat, który wykazał 1 promil alkoholu w jego organizmie. Dodatkowo, funkcjonariusze odkryli, że 32-latek prowadził auto pomimo cofniętych wcześniej uprawnień do kierowania pojazdami.

Za swoje nieodpowiedzialne czyny, 32-latek teraz musi liczyć się z poważnymi konsekwencjami prawnych. Grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności, surowa kara finansowa i sądowy zakaz prowadzenia jakichkolwiek pojazdów. Policja przypomina jednak, że takie zachowanie może mieć znacznie gorsze skutki, takie jak poważne obrażenia lub śmierć innych uczestników ruchu drogowego. Dlatego apelujemy do wszystkich kierowców o zachowanie trzeźwości za kierownicą i zachęcamy do zgłaszania podejrzanych sytuacji przez numer alarmowy 112.