Nietrzeźwy kierowca z ponownym zakazem prowadzenia pojazdów zatrzymany przez nyską drogówkę

Nietrzeźwy kierowca z ponownym zakazem prowadzenia pojazdów zatrzymany przez nyską drogówkę

Wczoraj, w Nysie zdarzył się kolejny przypadek nietrzeźwego kierowcy zatrzymanego przez lokalną drogówkę. Mężczyzna, który miał 59 lat, prowadził osobowy samochód marki Ford będąc pod wpływem alkoholu, a badanie wykazało, że miał w swoim organizmie prawie dwa promile alkoholu. Co więcej, mężczyzna posiadał obecnie obowiązujący zakaz prowadzenia pojazdów. W związku z tym policjanci po raz kolejny robią apel do wszystkich uczestników ruchu drogowego, aby przestrzegali zasady „JADĘ – NIE PIJĘ!”.

W poniedziałek, 25 marca, około 17:20 funkcjonariusze z drogówki nyskiej komendy otrzymali informację o kierowcy, który był pod wpływem alkoholu. Dzięki szybkiej i odpowiedniej reakcji obywatela udało im się zatrzymać 59-letniego mężczyznę, który prowadził Forda na terenie gminy Korfantów nie będąc trzeźwym. Test alkomatem potwierdził obecność prawie dwóch promili alkoholu w wydychanym powietrzu. W trakcie przeprowadzanych czynności policjanci stwierdzili, że mężczyzna miał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów wydany przez Sąd Rejonowy w Nysie. Teraz będzie musiał odpowiedzieć za swoje postępowanie przed sądem.

Policja podczas dalszych czynności ustaliła, że nietrzeźwy mężczyzna samodzielnie zabrał klucze do pojazdu od swojego syna i udał się na przejażdżkę.

Apelujemy do wszystkich, którzy zauważą pijanego kierowcę, aby jak najszybciej zgłosili to Policji. Dzięki temu mogą pomóc ocalić czyjeś zdrowie lub nawet życie. Osoby bliskie, które nie reagują na sytuację, gdy nietrzeźwy człowiek prowadzi samochód, dają przyzwolenie na takie zachowanie. W ten sposób stają się współodpowiedzialne za zagrożenie, jakie pijany kierowca stanowi na drodze.

Pamiętajmy o tym i bądźmy świadomi, że nasze działania na drodze mają wpływ na innych. Życie i zdrowie są bezcenne, więc dbajmy o nie stosując się do przepisów drogowych.