Nietypowy incydent na drodze krajowej 41: pijany kierowca wjechał na środek ronda

Nietypowy incydent na drodze krajowej 41: pijany kierowca wjechał na środek ronda

Informacja o nietypowym zdarzeniu drogowym dotarła do policjantów z nyskiego Wydziału Ruchu Drogowego. W miejscu, gdzie droga krajowa numer 41 krzyżuje się z drogą wojewódzką numer 407, kierujący ciągnikiem siodłowym marki Scania wjechał bezpośrednio na środek skrzyżowania o ruchu okrężnym. Okazało się, że sprawcą był 57-letni mieszkaniec powiatu międzyrzeckiego, który miał w organizmie prawie 1,7 promila alkoholu.

Wydarzenie miało miejsce 19 lutego bieżącego roku, około godziny 18:00, w pobliżu miejscowości Wyszków Śląski. Policjanci interweniujący na miejscu potwierdzili informacje zawarte w zgłoszeniu. Według pierwszych ustaleń, mężczyzna jadący ciągnikiem siodłowym nie zauważył skrzyżowania o ruchu okrężnym na jego trasie, co doprowadziło do tego, że nie zdążył wyhamować swojego pojazdu i w rezultacie znalazł się na środku ronda.

Dodatkowo, zauważono silną woń alkoholu bijącą od kierowcy, co skłoniło funkcjonariuszy do sprawdzenia zawartości alkoholu w jego organizmie. Badanie wykazało, iż mężczyzna miał w organizmie blisko 1,7 promila alkoholu.

57-letni kierowca odpowie teraz za swoje czyny przed sądem. Za popełnione przestępstwo grozi mu nawet do trzech lat pozbawienia wolności. Policja w związku z tym incydentem korzysta z okazji, aby przypomnieć o negatywnym wpływie alkoholu na zdolności motoryczne i percepcyjne człowieka. Nawołuje do nie wsiadania za kierownicę po spożyciu alkoholu, podkreślając, że pijany kierowca stanowi śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.