Nowa hala produkcyjna Nutricia w Opolu – największa inwestycja Danone w Polsce

Nowa hala produkcyjna Nutricia w Opolu – największa inwestycja Danone w Polsce

Danone planuje swoją największą inwestycję w Polsce, która jednocześnie będzie jedną z największych na skalę globalną. Chodzi o budowę nowej hali produkcyjnej w Zakładach Produkcyjnych Nutricia, mieszczących się w Opolu. Inwestycja ta pochłonie kwotę 230 milionów złotych. W ramach tej inwestycji, planowane jest wytworzenie specjalistycznej żywności, w tym dedykowanej dla potrzeb szpitali.

Jak podkreśla prezes Nutricia w Polsce, Artur Ludwiczak, inwestycja ma szczególnie duże znaczenie, ponieważ do tej pory produkty tego typu nie były wytwarzane na terenie naszego kraju. Opole zostało wybrane jako miejsce inwestycji nieprzypadkowo – zakłady znajdujące się tam specjalizowały się dotychczas w produkcji wysokiej jakości żywności dla dzieci. Ponad 100 krajów importuje te produkty właśnie z Opola, co świadczy o gwarantowanej jakości również przyszłych produktów specjalistycznych.

„To jest najistotniejszy projekt dla naszej firmy” – mówi Borys Zhyhalov, dyrektor Nutricia Zakłady Produkcyjne. W nowej hali produkcyjnej zastosowane zostaną nowoczesne technologie aseptyczne oraz innowacyjne metody pakowania aseptycznego.

Janusz Książyk, kierownik Kliniki Pediatrii, Żywienia i Chorób Metabolicznych w Instytucie Centrum Zdrowia Dziecka, podkreśla, że dzięki rozwojowi specjalistycznych diet medycznych, możliwe będzie dostarczenie dzieciom odpowiedniej żywności, co umożliwi osiągnięcie sukcesu w tej dziedzinie.

Prace nad budową hali produkcyjnej są już w toku od kilku miesięcy i mają zakończyć się w lutym 2025 roku. Zakłady planują zatrudnić na nowych stanowiskach około 50 osób.