Nowa odsłona handlowa w Opolu: Galeria Ozimska Park

Nowa odsłona handlowa w Opolu: Galeria Ozimska Park

Otwierają się drzwi nowych sklepów w galerii Ozimska Park, położonej w Opolu. Choć niektóre z nich są już w fazie finalnych przygotowań do przyjęcia pierwszych klientów, nie wszystkie zdołają w pełni funkcjonować już od dnia oficjalnego otwarcia centrum handlowego.

Hala Ozimska Park, umiejscowiona w Opolu, to projekt zrodzony na gruzach dawnego pasażu z hipermarketem Tesco. Renomowany brytyjski sklep przerwał swoją działalność na jesieni 2020 roku, choć inne lokale – takie jak drogeria, salon optyczny czy sklep oferujący produkty importowane z Chin – nadal utrzymywały swoją działalność aż do końca 2022 roku. W tym okresie na terenie obiektu przeprowadzano demontaż elementów budynku.

Z początkiem 2023 roku pojawiły się informacje o planowanym powstaniu w tym miejscu nowego centrum handlowego – Ozimska Park. Za realizację inwestycji odpowiada firma REDKOM. Prace adaptacyjne rozpoczęły się na wiosnę tego samego roku, co diametralnie zmieniło wygląd okolicy. Robotnicy przekształcili dawny pasaż Tesco, dzieląc go na osobne obiekty.

Wśród nowych sklepów, które zagościły w Opolu, znalazł się Woolworth. Ponadto, galeria Ozimska Park będzie gospodarzem pierwszego w tym mieście sklepu Dealz. Wśród nowych najemców znaleźli się również Sinsay, Tedi, Rossmann oraz Kaufland, który otworzy tu swój drugi sklep w Opolu.

Centrum handlowe Ozimska Park w Opolu oferować będzie około 18 tys. metrów kwadratowych powierzchni handlowej. Oficjalne otwarcie galerii zaplanowano na 16 listopada. Choć w niektórych sklepach, takich jak Media Expert czy Kaufland, prace przygotowawcze do otwarcia są już zaawansowane, nie wszystkie punkty sprzedaży będą dostępne dla klientów w dniu inauguracji.