Nowa pracownia komputerowa na Uniwersytecie Opolskim dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego

Nowa pracownia komputerowa na Uniwersytecie Opolskim dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego

Dzisiejszy poranek na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Opolskiego obfitował w radosne wydarzenie. O godzinie 8:15 uroczyście otworzono nowoczesną pracownię komputerową, wyposażoną w 17 najnowszych komputerów. Zaopatrzenie sali w tak zaawansowany sprzęt było możliwe dzięki dofinansowaniu ze strony Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego, które wyniosło aż 70 tysięcy złotych.

Nie da się ukryć, że Uniwersytet Opolski odnotowuje znaczny rozwój w ostatnich latach, szczególnie pod kątem inwestycji w infrastrukturę. Dziś swój owoc przyniosła owocna współpraca z opolskim Urzędem Marszałkowskim, co pozwoliło na powiększenie możliwości dydaktycznych uczelni.

Wicemarszałek UMWO, Zbigniew Kubalańca przyznał z satysfakcją, jak dobrze układa się kooperacja pomiędzy urzędem a uczelnią. Podkreślił też, że to nie koniec działań – kolejna pracownia komputerowa ma już niebawem powstać, tym razem z rekordowym dofinansowaniem wynoszącym 300 tysięcy złotych. Pracownia ta ma zasilić Collegium Civitas, co będzie kolejnym ważnym krokiem wsparcia dla studentów Uniwersytetu Opolskiego.

Słowa uznania dla współpracy wyraził też Rektor Uniwersytetu Opolskiego, Marek Masnyk. Zaznaczył, jak istotna jest każda inwestycja w naukę i jej rozwój, szczególnie tak dynamicznie rozwijającej się dziedziny, jaką jest informatyka. Wyraził przekonanie, że nowy sprzęt z pewnością posłuży jako wsparcie dla młodych adeptów informatyki.

Nowa pracownia komputerowa na Uniwersytecie Opolskim stanowi teraz ważne wsparcie dla jednego z dwunastu wydziałów tej prestiżowej uczelni.