Nowe regulacje ruchu drogowego w Kędzierzynie-Koźlu koło cmentarzy „Kuźniczka” i „Koźle”

Nowe regulacje ruchu drogowego w Kędzierzynie-Koźlu koło cmentarzy „Kuźniczka” i „Koźle”

Począwszy od jutra (31.10) do czwartku, kierowcy będą musieli zmierzyć się z modyfikacją organizacji ruchu drogowego w okolicach cmentarzy „Kuźniczka” i „Koźle” w Kędzierzynie-Koźlu. Przedstawia to dodatkowe wyzwanie dla użytkowników dróg, którzy powinni przygotować się na więcej kontroli oraz potencjalne utrudnienia.

Co muszą wiedzieć kierowcy jeżdżący przy cmentarzu „Koźle”? Parkowanie będzie niedozwolone po obu stronach ulicy Raciborskiej, począwszy od mostku prowadzącego do Kobylic. Wyjątek stanowi fragment ulicy Raciborskiej pomiędzy skrzyżowaniami z ulicą Głubczycką i Wiklinową, gdzie parkowanie będzie dozwolone tylko na prawej stronie jezdni. Ulica Cmentarna stanie się jedyną trasą dojazdu do cmentarza, a zarówno na niej, jak i na uliczce znajdującej się za główną bramą cmentarza, zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy.

Według informacji przekazanych przez policję w Kędzierzynie-Koźlu, w tym roku przy cmentarzu „Kuźniczka” na ulicy Gajowej, kierowcy będą mogli wejść na parking przy cmentarzu tylko za pośrednictwem służb porządkowych znajdujących się na skrzyżowaniu ulic Spokojnej i Gajowej i tylko wtedy, gdy będą tam dostępne miejsca. W przypadku braku miejsc, kierowcy będą zobowiązani do parkowania na okolicznych ulicach zgodnie z tam obowiązującymi znakami drogowymi.

Na alei Spokojnej, po skrzyżowaniu z ulicą Ogrodową, zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy prowadzący do ulicy Gajowej. Możliwość parkowania pojazdów na alei Spokojnej i ulicy Gajowej będzie ograniczona do lewej strony jezdni. Dojazd pod bramę cmentarza „Kuźniczka” zostanie udostępniony wyłącznie dla autobusów MZK oraz dla pojazdów przewożących osoby ze szczególnymi potrzebami poruszania się.