Oddaj swój głos na Opolską Bibliotekę Miejską w plebiscycie "Najlepsza biblioteka w Polsce"

Oddaj swój głos na Opolską Bibliotekę Miejską w plebiscycie "Najlepsza biblioteka w Polsce"

Na horyzoncie literackim rozbłysło niezwykle ważne wydarzenie – plebiscyt czytelników na „Najlepszą bibliotekę w Polsce”. Organizowany przez serwis Granice, który od ćwierć wieku stanowi ważną siłę napędową promocji czytelnictwa w Polsce, konkurs skierowany jest ku tym niewidocznym, ale niezmiernie istotnym dla literatury środowiskom, jakimi są biblioteki. Wśród nich znalazła się również Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu, mieszcząca się przy ulicy Minorytów 4, na którą warto zagłosować – nagrodą dla zwycięskiego miejsca będzie między innymi przekazanie nowych książek dla jego użytkowników.

Przystępne i darmowe głosowanie online zapewnia wszystkim pasjonatom literatury z całego kraju możliwość wyrażenia swojego poparcia dla wybranej biblioteki. To pierwsza okazja, aby oddać głos na ulubioną instytucję literacką. Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu, Marcin Duda, mocno wierzy w sukces swojej instytucji: „Jestem przekonany, że nasza biblioteka zasługuje na ten prestiżowy tytuł. Jesteśmy społecznie zaangażowani i prowadzimy szeroką działalność kulturalną na różnych płaszczyznach”, wyjaśnia.

Proces głosowania będzie trwał aż do 21 czerwca 2024 roku. Aby wziąć udział, wystarczy wpisać nazwę miasta, gdzie znajduje się ulubiona biblioteka, a następnie kliknąć przycisk „Głosuję” obok jej nazwy. Biblioteka, która zgromadzi najwięcej głosów, otrzyma tytuł „Najlepszej biblioteki w Polsce”.

Duda dodaje: „Walcząc o ten tytuł, staramy się pozyskać nowe książki dla naszych czytelników, aby nasza oferta była jeszcze bogatsza, a nasi czytelnicy czuli się u nas jak najlepiej”.