Opole inwestuje w boiska szkolne: kolejna placówka otrzyma boisko piłkarskie

Opole inwestuje w boiska szkolne: kolejna placówka otrzyma boisko piłkarskie

Najnowszym trendem, jaki zaobserwować można w Opolu, jest inwestowanie w budowę nowych boisk znajdujących się w sąsiedztwie szkół. Miasto skupia się przede wszystkim na tworzeniu wielofunkcyjnych obiektów, na których można uprawiać różne sporty, takie jak piłka nożna, koszykówka czy siatkówka. W tym konkretnym przypadku jednak, miasto planuje skoncentrować się na stworzeniu boiska dedykowanego wyłącznie do gry w piłkę nożną.

W ciągu ostatnich kilku lat udało się zrealizować kilka takich projektów – boiska do piłki nożnej powstały przy ulicy Hallera, przy Toyota Part oraz przy Kamionce Piast. Zyskały one popularność wśród mieszkańców i są intensywnie wykorzystywane praktycznie przez cały rok, od rana do późnego wieczora. Powodów dla takiego zainteresowania jest kilka: atrakcyjna lokalizacja, wysokiej jakości sztuczna nawierzchnia oraz możliwość korzystania z oświetlenia. Biorąc pod uwagę te czynniki, miasto podjęło decyzję o budowie kolejnego obiektu. Tym razem będzie to na osiedlu imienia Armii Krajowej, przy Szkole Podstawowej Nr 5. Warto podkreślić, że nowe boisko będzie dostępne dla wszystkich – zarówno dla uczniów tej szkoły, jak i innych miłośników piłki nożnej, bez względu na wiek.

Na realizację tego projektu, miasto uzyskało dofinansowanie w kwocie ponad 1,8 mln złotych od Ministerstwa Sportu i Turystyki.