Opole planuje optymalizację komunikacji miejskiej od września

Opole planuje optymalizację komunikacji miejskiej od września

Zgodnie z zapowiedziami władz miasta Opole, od września lokalna komunikacja miejska ma stać się bardziej efektywna. Miejski ratusz planuje wprowadzić istotne modyfikacje w rozkładzie jazdy, a także dodać nowe linie do siatki połączeń.

Pojawi się dodatkowa linia przewozowa, która umożliwi dotarcie z dzielnicy Malinka do pętli przy ulicy Dambonia w ciągu nieco ponad 30 minut. Prezydent Opola, Arkadiusz Wiśniewski, podkreślił konieczność takiej optymalizacji rozkładu jazdy. Oznajmił również, że zostanie wprowadzona przyspieszona linia numer 1. Jej zadaniem będzie połączenie wschodniej i zachodniej części miasta, co skróci czas przejazdu przez Opole.

Nowa linia komunikacyjna rozpocznie swój bieg na skrzyżowaniu ulic Witosa i Wygonowej. Kierując się w stronę ulicy Dambonia oraz – dla wybranych kursów – do Centrum Handlowego Karolinka, ominie centrum miasta.

Rzeczniczka opolskiego MZK, Ewelina Laxy, dodała też, że we wrześniu powrócą linie nocne. Pierwsza z nich, N1, będzie prowadziła z Witosa – Wygonowej do pętli przy Dambonia. Dodatkowo, będzie dostępny jeden alternatywny kurs do pętli przy Prószkowskiej. Druga linia nocna, N2, będzie kursować od pętli przy ulicy Pużaka do Grotowic.

Warto dodać, że przyspieszona linia numer 1 będzie czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 6:30 do 19:00.