Opolscy strażacy w charytatywnej wyprawie na Rysy dla 6-letniego Michała

Opolscy strażacy w charytatywnej wyprawie na Rysy dla 6-letniego Michała

Łukasz Lasocki, strażak i organizator akcji dobroczynnej, podczas porannej audycji w Radiu Opole „Kto Rano Wstaje”, poinformował, że grupa strażaków z Opola jest na drodze do najwyższego szczytu Polski, czyli Rysów. Powód? Zbiórka funduszy na leczenie 6-letniego Michała, syna jednego z ich kolegów. Łukasz zapewnił, że wszystko przebiega zgodnie z planem i mają przychylną im pogodę.

Podkreślił też trudności, z jakimi się spotykają – grawitacja jest nieubłagana, a ciężki ekwipunek nie ułatwia utrzymania szybkiego tempa. Pomimo to, strażacy są zdeterminowani i postępują zgodnie z założonym planem. Przyznał, że podczas odpoczynku mają okazję podziwiać widok na Czarny Staw, znajdując się aktualnie na Buli pod Rysami na wysokości około 1700 metrów. Mimo niskiej temperatury, nie zamierzają rezygnować i planują kontynuować marsz.

Wstępny plan zakłada dotarcie kilkunastoosobowej grupy strażaków na szczyt Rysów około godziny 10:00. Wszystkie fundusze zebrane podczas tej wyprawy zostaną przeznaczone na opłacenie drogiego leczenia małego Michała. Możliwość wsparcia charytatywnej akcji strażaków istnieje poprzez zasilenie zbiórki na portalu Siepomaga.