Opolska biblioteka zaprasza na ekspozycję fotografii "Lokomotywa"

Opolska biblioteka zaprasza na ekspozycję fotografii "Lokomotywa"

Opolska Miejska Biblioteka Publiczna serdecznie zaprasza na niezwykłą wystawę zdjęć, której tematem przewodnim są historyczne lokomotywy. Pod tytułem „Lokomotywa”, ekspozycja autorstwa Barbary Zegarlickiej, ukazuje również nieocenioną pracę wolontariuszy związanych z koleją oraz interesującą historię kolei.

Halina Fleger, reprezentująca Miejską Bibliotekę Publiczną w Opolu, podkreśla, że ta wyjątkowa wystawa to doskonała okazja do przybliżenia się do tych osób, które z zaangażowaniem i pasją dbają o to, by zabytkowe lokomotywy nie zostały zapomniane i nadal mogły prowadzić swoją stalową tułaczkę po torach.

Fleger podkreśla również rolę tych entuzjastów w utrzymaniu i odnowieniu historycznych pociągów, które dzisiaj stanowią atrakcję turystyczną, umożliwiając podróże retro pociągami po Wrocławiu i Dolnym Śląsku. Ponadto, te pięknie odrestaurowane maszyny są niejednokrotnie wykorzystywane przez twórców filmów jako autentyczne tło do ich produkcji.

Wernisaż otwarcia wystawy zaplanowany jest na jutro, 13 września, o godzinie 14:00. Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających do końca miesiąca, do 27 września. Całe wydarzenie ma patronat medialny Radia Opole.