Opolski Festiwal Skoków 2024: Międzynarodowe Święto Lekkoatletyki w Opolu

Opolski Festiwal Skoków 2024: Międzynarodowe Święto Lekkoatletyki w Opolu

Na Stadionie Opolskich Olimpijczyków w Opolu miał miejsce prawdziwy spektakl lekkoatletyczny. Sportowcy z różnych stron świata zjechali się do tego miasta, by wziąć udział w 18. edycji prestiżowego Opolskiego Festiwalu Skoków.

Organizowany corocznie Opolski Festiwal Skoków zdobywa na swoim znaczeniu, a edycja z tego roku potwierdziła jego status na arenie międzynarodowej. Wydarzenie to było częścią World Athletics Continental Tour Bronze, co przyciągnęło do Opola reprezentantów z całego globu.

W konkurencji skoku wzwyż kobiet zwyciężyła Maria Żodzik, reprezentująca KS Podlasie Białystok. Treningi pod okiem Roberta Nazarkiewicza zaowocowały sukcesem – zawodniczka zaliczyła wysokości 1.78, 1.82, 1.86 oraz 1.90. Niestety, nie udało jej się pokonać wysokości 1.93 mimo trzech prób. Drugą pozycję zajęła Tatiana Gusin z Grecji, uzyskując wynik 1.86, natomiast trzeci wynik wśród Polek należał do Pauliny Borys, która skoczyła 1.82.

W konkurencji mężczyzn pierwsze miejsce zajął Norbert Kobielski z MKS Inowrocław. Sportowiec ten rozpoczął od skoku na wysokości 2.13, a następnie sukcesywnie pokonał 2.17, 2.20, 2.23 oraz 2.26. Próbował również pokonać wysokość 2.30, ale tym razem nie udało mu się osiągnąć tego celu.

Opolski Festiwal Skoków 2024 pokazał, że Opole ma realne szanse na stanie się nie tylko gospodarzem krajowych imprez muzycznych, ale także istotnym punktem na mapie międzynarodowych wydarzeń lekkoatletycznych.