Opolski MZK w czołówce Ogólnopolskiego Rankingu Przedsiębiorstw Komunikacji Miejskiej

Opolski MZK w czołówce Ogólnopolskiego Rankingu Przedsiębiorstw Komunikacji Miejskiej

Opolski Miejski Zakład Komunikacyjny (MZK) osiągnął wysokie, drugie miejsce w Ogólnopolskim Rankingu Najlepszych Przedsiębiorstw Komunikacji Miejskiej, zorganizowanym przez sekcję gospodarczą Dziennika Gazety Prawnej. Na tej samej pozycji, ex aequo z Opolem, znalazło się również katowickie Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej.

Kapituła konkursu wyróżniła Opolski MZK za młody wiek taboru, który jest jednym z najmniejszych na terenie kraju i wynosi nieco ponad 6 lat. Dodatkowo uwzględniono osiągnięcia przedsiębiorstwa w zakresie ekologii, szczególnie wprowadzanie do eksploatacji nowoczesnych autobusów elektrycznych. Kapituła dokonała także analizy aspektów ekonomicznych i technicznych działalności.

– To jest już kolejne wyróżnienie dla naszej firmy, które potwierdza słuszność przyjętej przez nas strategii rozwoju. Nasze przedsiębiorstwo nieustannie modernizuje się i staje się coraz bardziej przyjazne dla środowiska, dostosowując się do wymagań współczesnych czasów. Na co dzień towarzyszymy mieszkańcom Opola – mówi Prezes MZK Opole, Tadeusz Stadnicki.

Jest to już czwarte osiągnięcie MZK Opole w tym plebiscycie. W poprzednim roku oraz bieżącym (2021) firma zaszczytnie zajęła drugie miejsce, natomiast w roku 2020 uzyskała brązowy medal.

W tegorocznym rankingu najlepszym przedsiębiorstwem komunikacji miejskiej zostali Miejskie Zakłady Autobusowe z Warszawy. Trzeci stopień podium przypadł zaś Miejskiemu Zakładowi Komunikacji z Torunia.