Opolskie ZOO: pełne przygód safari bez wyjeżdżania za granicę

Opolskie ZOO: pełne przygód safari bez wyjeżdżania za granicę

Przygoda czeka na was na wyciągnięcie ręki! Nie trzeba już daleko jechać, aby doświadczyć ekscytacji zwiedzania całego świata. Opolski ogród zoologiczny oferuje możliwość odbycia niezapomnianej podróży przez wszystkie kontynenty. Zwiedzając ten magiczny miejsce, spotkasz dostojne żyrafy, urocze pandy rude, zwinne pumy, eleganckie zebry, sympatyczne mrówkojady i wiele różnych gatunków małp i małpiatek – od lemurów po goryle. Można tu również podziwiać uchatki kalifornijskie w ich naturalnym środowisku, czyli w basenie, a także egzotyczne goryle na specjalnie dla nich przygotowanym wybiegu. Łącznie opolskie ZOO jest domem dla ponad 1,5 tysiąca zwierząt reprezentujących 290 gatunków. To miejsce, gdzie można poczuć atmosferę tropikalnej dżungli czy dzikiej puszczy bez konieczności wyjazdu za granicę.

Nie zapomniano również o najmłodszych zwiedzających. Mogą oni zajrzeć do mini zoo i pogłaskać przemiłe zwierzaki. A także obserwować karmienie wielu gatunków zwierząt, które odbywa się pod okiem doświadczonych opiekunów w wyznaczonych godzinach. Na terenie ZOO znajdują się również place zabaw otoczone bujną zielenią, miejsca idealne na piknik oraz punkty gastronomiczne. W opolskim ZOO można spędzić cały dzień, nie nudząc się ani na chwilę!

Na tych, którzy decydują się przyjechać samochodem lub autokarem, czeka wydzielony i darmowy parking. Znajduje się on przy ulicy Bolkowskiej w Opolu, niedaleko Parku 800-lecia Opola (dojazd mostem od ulicy Krapkowickiej). Na parkingu dostępnych jest łącznie 252 miejsc parkingowych dla samochodów osobowych oraz dodatkowo 5 dla autokarów turystycznych.