Ósma edycja Festiwalu Książki Opole 2024: literacka uczta na Placu Wolności

Ósma edycja Festiwalu Książki Opole 2024: literacka uczta na Placu Wolności

Z nieukrywanym entuzjazmem pragniemy poinformować o zbliżającym się wyjątkowym wydarzeniu literackim, które jest największym tego typu happeningiem w regionie Opolskim. Mowa o 8. Festiwalu Książki Opole 2024, który odbędzie się w dniach od 7 do 9 czerwca 2024 roku, a jego główną areną będzie Plac Wolności, usytuowany w sercu miasta.

Podobnie jak w poprzednich latach, w drugi weekend czerwca będziemy miały miejsce spotkania z autorami, postaciami ze świata kultury, muzyki i sztuki. Na naszym plenerowym stoisku księgarskim zgromadzimy ponad 120 różnych wydawnictw, które zaprezentują swoje nowości i premierowe tytuły, a także odzwierciedlą aktualne trendy literackie. Plac Wolności zostanie na ten czas przemieniony w tętniące życiem Miasteczko Literackie, co jest już tradycją naszego festiwalu.

Festiwal Książki w Opolu ma za sobą już siedem udanych edycji i w tym roku planujemy podtrzymać ten trend, starając się jak najlepiej spełniać oczekiwania naszych gości. Do tej pory, na przestrzeni wszystkich edycji, festiwal odwiedziło kilkaset tysięcy osób, a na spotkania autorskie przybyło ponad 400 wydawnictw.

Podczas ósmego festiwalu na plenerowej scenie zaprezentują się takie postacie jak: Remigiusz Mróz, Lech Wałęsa, Andrzej Stasiuk, Joanna Bator, Zbigniew Rokita i wielu innych. Nie zabraknie również koncertów – w pierwszy dzień festiwalu wystąpi zespół Organek, a w sobotę usłyszymy muzykę elektroniczną zespołu Bokka.

Dla miłośników kryminałów przewidzieliśmy cykl spotkań „Zbrodnia na pokładzie” – dwa spotkania autorskie na statku płynącym Odrą. Młodzież z pewnością ucieszy się z Panelu Young Adult oraz drugiej sceny poświęconej tej tematyce. Dla najmłodszych czytelników przygotowaliśmy m.in. spotkania z autorami literatury dziecięcej i festiwalowy konkurs plastyczny.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Fabryka Inspiracji PL, pomysłodawcą i inicjatorem jest drukarnia Opolgraf. Miasto Opole wspiera to wydarzenie, a głównym partnerem Fundacji Fabryka Inspiracji PL jest Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu.