Park wodny w formie placu zabaw. W Opolu powstaną takie dwa

Park wodny w formie placu zabaw. W Opolu powstaną takie dwa

Park wodny w formie placu zabaw? Wkrótce w stolicy województw opolskiego powstaną takie dwa

Park wodny to jeden z bardzo pożądanych elementów miejskiej infrastruktury. Wkrótce w Opolu pojawią się dwa takie parki, których docelowym odbiorcą będą dzieci. Kiedy rozpocznie się budowa i jaki jest koszt tych inwestycji?

Nowe wodne inwestycje w Opolu. Na co miasto wyda 140 tys. złotych?

Park wodny kojarzy nam się z wielkimi basenami, w których można pływać całymi dniami. W tym wypadku mamy do czynienia z czymś nieco skromniejszym, bo parki wodne, o których mowa, będą w rzeczywistości placami zabaw dla dzieci. Są to jednak innowacyjne pomysły i z pewnością dzieci z Opola nie miały jeszcze okazji na takich się bawić. Zakończył się już przetarg, a koszt realizacji obu projektów nie przekroczy 140 tys. złotych.

Gdzie powstaną parki wodne w Opole? Jeden z nich znajdzie się przy ul. Armii Krajowej na terenie dawnego amfiteatru. Ma się on dobrze komponować z obecnie znajdującymi się tam zabawkami dla dzieci. Drugi park będzie nosił nazwę „Fabryki Wody”, a powstanie on na Wyspie Bolko.

Park wodny przy ul. Armii Krajowej

Jeden z parków wodnych ma się pojawić przy ulicy Armii Krajowej. Większość mieszkańców pewnie się zgodzi, że jest to dobry sposób na zagospodarowanie tego terenu, ponieważ już w tym momencie znajdują się na nim atrakcje dla dzieci. Są to trampoliny, zjeżdżalnie, karuzele oraz tyrolka. Park wodny nie będzie więc „zagracał” żadnego nieużywanego dotąd obszaru miejskiego, a jedynie zagospodaruje on istniejącą już infrastrukturę.
Warto wspomnieć, że w miejscu tym znajduję się amfiteatr, który z każdą chwilą popada w coraz większą ruinę. W planach jest więc wyburzenie go, a następnie wybudowanie tam atrakcji wodnych.

Mają mieć one charakter atrakcji dla dzieci, aby jak najlepiej komponowały się z istniejącym tam placem zabaw.
Przetarg na realizację tego projektu wygrała spółka APA ARCHES z Poznania. Całkowity koszt inwestycji opiewa na 89 744 złotych, a umowę już podpisano. Wykonawca chętnie przedstawił dwa pomysły na zrealizowanie jej, a pod koniec października ma przedstawić całą dokumentację projektową.

Fabryka Wody

Fabryka Wody to nazwa nowego parku wodnego, który powstanie na Wyspie Bolko. Będzie on pełnił funkcję edukacyjną, pobudzając dzieci do wytężenia swojej wyobraźni i chęci odkrywania świata. Będą się znajdować tam zabawki, które w rzeczywistości będą wiernymi atrapami takich obiektów jak śruba Archimedesa, tama, kaskada wodna czy pompa. Dzięki tym zabawkom dzieci mają odkrywać, na jakie sposoby wykorzystuje się wodę na świecie.

Projekt ten zrealizuje wrocławska firma SEPA Group Sebastian Pałczyński. Od momentu podpisania umowy, tj. od dnia 7 lipca br., wykonawca ma 4 miesiące, aby przygotować pełną dokumentację projektów. Wykonanie tego edukacyjnego placu zabaw będzie nieco tańsze niż tego przy ul. Armii Krajowej, a wyniesie ono jedynie 47 478 złotych.