Pijany kierowca w wieku 20 lat zniszczył latarnię na rondzie w Opolu – relacja z miejsca zdarzenia

Pijany kierowca w wieku 20 lat zniszczył latarnię na rondzie w Opolu – relacja z miejsca zdarzenia

W mieście Opole doszło do niecodziennego zdarzenia drogowego, w którym główną rolę odegrał nietrzeźwy 20-letni mężczyzna. Ten młody kierowca, będąc pod wpływem alkoholu, nie zdołał utrzymać kontroli nad swoim pojazdem. Jako rezultat tej sytuacji, przemierzył całe rondo mieszące się w Opolu, po czym uderzył w latarnię. W samochodzie znajdowały się także dwie dodatkowe osoby. Wszystkie te wydarzenia stały się przedmiotem śledztwa prowadzonego przez policję.

Tragiczny incydent miał miejsce 11 listopada na ulicy Wiejskiej w Opolu około godziny 23:40. Zebrany przez funkcjonariuszy materiał dowodowy wskazuje, że 20-latek miał we krwi ponad dwa promile alkoholu. Mimo to, postanowił on siąść za kółko swojego auta i zabierać ze sobą dwóch innych mężczyzn.

Na miejscu zdarzenia pracowały dwa zespoły policyjne, karetka pogotowia oraz dwie jednostki Ratownictwo-Gaśniczej nr 1 z Opolu. Przemysław Kędzior, młodszy aspirant i rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Opolu, przekazał informacje o tym, jak doszło do wypadku. Kierujący hondą, nie utrzymał kontroli nad pojazdem podczas przejazdu przez rondo i następnie uderzył w latarnię. Zaznaczył również, że badania alkomatem wykazały nietrzeźwość zarówno kierowcy, jak i 23-letniego pasażera. Trzecia osoba w samochodzie, 18-letni mężczyzna, była trzeźwa.

Mimo dramatycznego przebiegu zdarzeń, nikt nie odniósł obrażeń. Śledztwo w tej sprawie prowadzi II komisariat na Chabrach. Za swoje czyny, 20-latek może spędzić do dwóch lat w więzieniu oraz otrzymać zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Nagranie z miejsca zdarzenia trafiło do sieci.

Według danych Komendy Głównej Policji, tylko w pierwszym półroczu 2023 roku zatrzymano aż 47 235 pijanych kierowców. W porównaniu do tego samego okresu rok wcześniej, liczba ta jest nieco mniejsza – wówczas to zatrzymano 48 467 nietrzeźwych za kółkiem. W wyniku wypadków spowodowanych przez pijanych kierowców, tylko w pierwszych sześciu miesiącach 2023 roku doszło do 554 wypadków, w których zginęło 67 osób, a 653 zostały ranne.