Piknik rodzinny w Opolu gwarancją dobrej zabawy oraz edukacji

Piknik rodzinny w Opolu gwarancją dobrej zabawy oraz edukacji

Rozpoczynający się piknik rodzinny, organizowany przez Kliniczne Centrum Ginekologiczno-Położnicze i Neonatologiczne w Opolu, zapowiada się jako wydarzenie, które przyciągnie rzesze uczestników. To założenie bazuje na poprzednim udanym wydarzeniu tej instytucji – balu letnim, który odbył się kilka tygodni temu na sali gimnastycznej lokalnej uczelni.

Podczas tego pikniku atrakcje zostały podzielone na trzy główne obszary tematyczne, które będą umiejscowione w różnych częściach terenu. Jak informuje Mariola Michalczuk z firmy QR Communication, odpowiedzialna za koordynację wydarzenia, centralnym elementem będzie scena. W jej sąsiedztwie znajdą się strefa rodzicielska oraz edukacyjna. W tych miejscach rodzice będą mieli okazję spotkać się z ekspertami i porozmawiać o różnych aspektach zdrowia i rozwoju dzieci.

Niedzielne wydarzenie na placu Wolności, które rusza o godzinie 13:00, nie ograniczy się tylko do muzyki. Animatorzy nauczą wszystkich chętnych tańczyć, a ich działania wspierać będzie maskotka wydarzenia – pluszowy Minionek. Prezentacja prostych kroków tanecznych zostanie zaprezentowana w dwóch 15-minutowych blokach. Na scenie odbędą się także zgadywanki dla całej rodziny oraz puszczanie baniek mydlanych. Dodatkowo, wiadomo już, że na widzów czeka spektakl ekologiczny Teatru Ekostudio pod reżyserią Andrzeja Czernika oraz pokaz jogi dla najmłodszych, którego prowadzącą będzie Natalia Denisova.

W strefie dla rodzin odbędą się warsztaty pierwszej pomocy oraz pokazy gotowania zdrowych słodyczy. Animatorzy przedstawią również dzieciom zabawy z czasów dzieciństwa ich rodziców. Zabawy takie jak skakanka, hula hop czy gra w gumę mogą być już dziś uznawane za relikty przeszłości, ale przecież sprawiały one ogromną frajdę.