Pogoda w Opolu na 26.07.2021 r. Będzie słonecznie

Pogoda w Opolu na 26.07.2021 r. Będzie słonecznie

Pogoda w Opolu na dzisiaj

Pogoda w Opolu. Przedstawiamy prognozę pogody na dzisiaj, 26.07.2021 r., oraz na nadchodzące dni. Chociaż dzisiaj dominuje słoneczko i wysoka temperatura, to na tygodniu będziemy musieli uzbroić się w kurtkę przeciwdeszczową lub parasol. Oprócz deszczu możemy spodziewać się także burz. Informacji na temat pogody dostarcza The Weather Company, która jest obecnie jednym z najbardziej wiarygodnych źródeł danych pogodowych.

Cały dzień słoneczko

Dzisiaj mamy dobrą wiadomość dla każdego, kto nie lubi deszczu. Żadne opady nam tego dnia nie grożą, gdyż według prognoz ma spaść równe 0 mm deszcz i 0 mm śniegu. To samo tyczy się gradu, który, choć pojawia się rzadziej, potrafi naprawdę mocno nas zdenerwować, stukając w nasze okna czy spadając nam na głowę.

Możemy spodziewać się dzisiaj prawdziwej pogody na grilla. Zachmurzenie będzie umiarkowane, a temperatura wyniesie 28 stopni Celsjusza. Jeśli jednak nie zdążymy zrobić wszystkiego dzisiaj, co mamy w planach, to będziemy musieli się nieco wstrzymać, gdyż nadchodzące dni mogą nie być takie przyjazne dla nas.

Co robić w Opolu w słoneczną pogodę?

Jak spędzić czas w Opolu, kiedy pogoda dopisuje? Proponujemy wybrać się na wyspę Bolko, gdzie można bardzo miło spędzić czas. Największą atrakcja tego miejsca jest Ogród Zoologiczny, w którym zobaczymy przedstawicieli ponad 200 gatunków zwierząt. Oprócz ZOO na tej wyspie znajduje się popularna „Polana”, gdzie często spotyka się młodzież.

Jeśli mamy własny ogród lub działkę, to mamy świetną okazję, aby urządzić sobie grilla. Zapach i smak pieczonej kiełbaski jest nieodłącznym elementem każdego lata. Jeśli jednak nie mamy ogrodu na własność, to nadal możemy cieszyć się naturą, wychodzą do parku miejskiego. Chociaż nie upieczemy tam niczego, to będziemy mogli pooddychać trochę świeżym powietrzem i rozkoszować się cieniem drzew. A jak spacer nam się znudzi, to bierzemy rower i bierzemy się za opolskie ścieżki rowerowe.

Pogoda na nadchodzący tydzień

Sytuacja zmieni się jednak we wtorek, 27.07.2021 r. Mimo podobnej temperatury możemy spodziewać się burz a także gradobicia. Lepiej więc na wszelki wypadek zabrać z ogrodu najważniejsze przedmioty i nie planować zbyt długich wycieczek.

Nie ma jednak całkowitej pewności co do pogody w ten dzień, więc zachęcamy, aby sprawdzać ją na bieżąco. Mimo najdokładniejszych możliwych danych pogoda zawsze będzie się wahać w zależności od określonych czynników. Jeśli więc chcemy być przygotowani na każdą alternatywę, to musimy nie tylko sprawdzać prognozę przed każdym wyjściem, ale również obserwować takie znaki jak zachmurzenie czy wilgoć powietrza.

Meteorolodzy spodziewają się jednak, że w czwartek i sobotę burza jest wysoce prawdopodobna, więc nie urządzimy sobie w ten dzień grilla ani wycieczki rowerowej. Jedyną okazją na to może być zatem czwartek, 29.07.2021 r., gdy w najgorszym razie przewiduje się zachmurzenie umiarkowane. Równie optymistycznie wygląda prognoza na sobotę, choć temperatura spadnie do 25 stopni Celsjusza.