Policja zatrzymała 88-letniego podejrzanego o przemoc domową i nielegalne posiadanie broni palnej

Policja zatrzymała 88-letniego podejrzanego o przemoc domową i nielegalne posiadanie broni palnej

Do dramatycznych wydarzeń doszło w małej gminie Niemodlin, gdzie policja zatrzymała 88-letniego mężczyznę. Podejrzenia wobec seniora są poważne – zarzuca mu się nie tylko psychiczne i fizyczne znęcanie nad żoną i pasierbem, ale także nielegalne posiadanie broni palnej i grożenie jej użyciem. Wszystko razem składa się na trzy zarzuty, których konsekwencją może być nawet 8 lat pozbawienia wolności. Na skutek wniosku złożonego przez policję, prokuratura zastosowała wobec niego środki zapobiegawcze – nakaz opuszczenia domu, zakaz kontaktowania się z ofiarami oraz dozór policyjny. Policjanci dokonali również zabezpieczenia kilkudziesięciu sztuk broni palnej i amunicji znajdujących się w posiadaniu 88-latka.

3 lutego bieżącego roku funkcjonariusze z Niemodlina otrzymali zgłoszenie o potencjalnej przemocy domowej w jednym z domów na terenie gminy. Po dotarciu na miejsce okazało się, że sytuacja jest poważniejsza niż mogło się wydawać. Dochodzenie wykazało, że od 2019 roku starszy mężczyzna systematycznie znęcał się verbalnie i fizycznie nad swoją żoną oraz dorosłym pasierbem. Oprócz regularnych awantur, w trakcie których obrażał swoją ofiarę, podejrzany stosował również przemoc fizyczną. Dodatkowo, kierował groźby karalne pod adresem pasierba, grożąc mu śmiercią przy użyciu broni palnej. Nie były to jednak jedyne przewinienia zatrzymanego.

W toku dalszych działań policji na miejscu interwencji, funkcjonariusze zabezpieczyli kilkadziesiąt sztuk broni palnej i amunicji, które były w posiadaniu podejrzanego. Według wstępnych ustaleń, część z nich była posiadała nielegalnie – w tym dwa pistolety oraz kilka sztuk amunicji. Co do pozostałych sztuk broni, decyzję o ich legalności musi podjąć biegły z zakresu broni palnej.

Po zatrzymaniu i przewiezieniu do jednostki policyjnej, 88-latek usłyszał trzy zarzuty: znęcania się, groźb karalnych i nielegalnego posiadania broni palnej. Nałożono na niego również nakaz opuszczenia mieszkania w ciągu czterech godzin od zwolnienia z jednostki policji, zakaz kontaktowania się z ofiarami oraz dozór policyjny. Za wszystkie te przestępstwa grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.